artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord Caravans salon targi 07.07-26.09 Bartek
Trafic SpaceNomad wzbogaca gamę kamperów Renault

Trafic SpaceNomad wzbogaca gamę kamperów Renault

Caravan Salon w Düsseldorfie będzie miejscem premiery kampervana, który pojawi się w katalogu modeli Renault na początku 2022 roku. Po Szwajcarii samochód trafi na rynki pięciu innych krajów europejskich.

Za projektem stoi francuski producent kamperów – marka Pilote. Będzie produkowany na bazie nowego Trafica w zakładzie w Sandouville (Francja). Trafic SpaceNomad będzie dostępny w dwóch długościach nadwozia, z czterema lub pięcioma miejscami siedzącymi. Dzięki podnoszonemu dachowi mieszczą się w nim dwa duże łóżka i aneks kuchenny.

Po udanym debiucie na rynku szwajcarskim w 2020 roku marka Renault zdecydowała się rozszerzyć sprzedaż SpaceNomad w Europie na kolejne kraje: Niemcy, Austrię, Belgię, Danię i Francję. W ofercie znajdzie się z bogatą gamą silników o mocy od 110 do 170 KM, współpracujących z mechanicznymi lub automatycznymi (w przypadku silników o mocy 150 i 170 KM) skrzyniami biegów.

Na pokładzie

We wnętrzu jest dwupalnikowa kuchenka z zapłonem piezoelektrycznym połączona ze zlewem z wbudowaną baterią zlewozmywakową, lodówka o pojemności 49 l, niezależny stolik do ustawienia wewnątrz lub na zewnątrz (z możliwością przechowywania w bagażniku).

Dwie strefy sypialne z nawet czterema miejscami do spania obejmują: łóżko w podnoszonym dachu (120 x 200 cm) i tylną kanapę, którą można przekształcić w łóżko (130 x 185 cm). Ma gwarantować podróżowanie nawet przy obecnych ograniczeniach sanitarnych i oferować użytkownikom całkowitą swobodę, więc standardem będzie zewnętrzny prysznic.

Zimą?

Producent zapewnia, że niestraszne są mu skrajne warunki pogodowe, ponieważ jest skutecznie izolowany i ma ogrzewanie o mocy 2 000 W. Na pewno dzięki markizie (220 cm x 235 cm) będzie idealnym towarzyszem podróży także w deszczowe dni.

Nowy SpaceNomad dysponuje szeregiem systemów pokładowych, takich jak 8-calowy ekran dotykowy czy ładowarka indukcyjna do smartfonów. Jest także wyposażony w najnowszy system multimedialny Renault EASY LINK z wbudowaną nawigacją i umożliwia podłączenie smartfona za pomocą Apple CarPlay i Android Auto. Dla zapewnienia kierowcy większego spokoju ducha podczas jazdy samochód zyskał szereg nowych systemów wspomagania prowadzenia, takich jak aktywny system wspomagania nagłego hamowania, system kontroli pasa ruchu, system wykrywania zmęczenia kierowcy i system monitorowania martwego pola.

Fot. Renault


Rafał Dobrowolski24.08.20210 zdjęć 1

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW