artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
Reklama
Thetford pokazał lodówki z serii T2000

Thetford pokazał lodówki z serii T2000

Podczas Caravan Salon 2021 premierom na stoisku towarzyszyło hasło digitalizacji. Pośród kilku nowości uwagę zwraca nowa seria lodówek kompresorowych z wydajniejszymi sprężarkami i zmodernizowaną elektroniką sterującą.

Nowością na sezon 2022 jest zmodernizowana seria lodówek kompresorowych o szerokości 525 mm i 418 mm. Te ostatnie idealnie komponują się na pokładzie kampervanów. W sumie pokazano pięć modeli. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na większe lodówki, Thetford rozszerzył swoje portfolio o nową T2138 o pojemności brutto 138 litrów. Model ten jest rozwinięciem T2090.

Rodzina lodówek T2000 to generalnie wydajniejsze sprężarki i zmodernizowana elektronika, dzięki czemu zużycie energii ograniczono o 20% w porównaniu do poprzedniej serii urządzeń. Lżejsze materiały pozwoliły zredukować ich masę – w zależności od modelu - od 0,3 do 1,4 kg. Wszystkie modele oferują stabilne chłodzenie w niskich (10⁰C) i tropikalnych (43⁰C) temperaturach otoczenia. Największą zdobyczą jest koncepcja zarządzania komorą zamrażarek. Otóż można wyłączyć ich zasilanie, co zapisze się oszczędnością energii aż o 45%!

Thetford projektując najnowsze urządzenia pomyślał o zarządzaniu nimi wprost z magistrali CI-BUS. Oznacza to, że producent kampera czy przyczepy może zdecydować się na podłączenie lodówki do centralnego wyświetlacza pojazdu. Po podłączeniu można zarządzać nimi ustawiając temperaturę czy źródło zasilania (np. 12 V). Także kody błędów będą rejestrowane i wyświetlane na panelu centralnym kampera czy przyczepy.

Fot. Thetford


Rafał Dobrowolski03.09.20210