artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Teleco rewolucjonizuje swoją multiładowarkę

Teleco rewolucjonizuje swoją multiładowarkę

Caravan Salon 2021 był miejscem premiery nowej serii prostowników. TBCM PRO 45/30/350 to jeszcze więcej mocy do ładowania każdego typu akumulatora i automatyczny wybór najlepszego źródła zasilania odbiorników energii w kamperze.

Rok po wprowadzeniu na rynek innowacyjnej ładowarki dla kamperów, zdolnej do zarządzania różnymi źródłami ładowania dla wszystkich typów akumulatorów, firma Teleco prezentuje unowocześnioną wersję swojej ładowarki o udoskonalonych funkcjach i mocy. Seria TBCM PRO 45/30/350 (zastępuje TBC3i PRO 30/20/250) jest przeznaczona do ładowania akumulatorów pokładowych pojazdów kempingowych poprzez wybór najlepszego źródła zasilania. W sposób całkowicie automatyczny ładowarka wybiera energię pomiędzy siecią AC, generatorem prądu, alternatorem pojazdu i modułami fotowoltaicznymi.

Zasilanie z czterech źródeł

W porównaniu z wcześniejszą wersją, wydajność ładowania akumulatorów pokładowych została poprawiona. Przykładowo, szczytowy prąd ładowania z alternatora przez konwerter/booster wzrósł z 30 do nawet 45 A, a szczytowy prąd ładowania po podłączeniu do sieci AC wzrósł z 20 do 30 A. Szybciej też naładujemy akumulatory korzystając z modułów fotowoltaicznych – teraz moc ładowania wzrosła z 250 do 350 W.

Nowa seria TELECO TBCM PRO 45/30/350 ma zupełnie nową konstrukcję, która obejmuje również zintegrowany wyświetlacz OLED i konsolę sterowania umieszczoną bezpośrednio na urządzeniu. Łatwiej też integrować urządzenie z panelem głównym w kamperze.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Standard CI-BUS

Ładowarki Teleco są kompatybilne z protokołem CI-BUS, czyli systemem transmisji danych opracowanym na wspólnej platformie przez europejską branżę caravaningową.

- Proponujemy ten produkt również producentom pojazdów kempingowych jako oryginalne wyposażenie i jesteśmy pewni, że odniesie on ogromny sukces na rynku wtórnym - mówi Vittorio Simioli, współzałożyciel Teleco Group.

- Każdy, kto kupuje akumulator litowy LiFePO4 musi polegać na systemie zdolnym do efektywnego zarządzania ładowaniem. Nasza nowa generacja multiładowarek to systemy typu All in One, zdolne do zapewnienia najwyższej wydajności w każdej sytuacji, aby zaoferować beztroskę postoju w każdych warunkach.

Więcej beztroski

Kolejnym atutem jest możliwość uruchomienia klimatyzacji w zabudowie podczas jazdy. Klimatyzatory TELECO/TELAIR mogą pracować podczas jazdy wykorzystując energię z akumulatorów, ale dzięki TBCM PRO 45/30/350 po przekroczeniu zapotrzebowania na prąd 45 A, takie urządzenie komfortu przechodzi w tryb oszczędzania energii. Dzieje się tak za sprawą przekaźnika, który bezpośrednio łączy klimatyzator z alternatorem pojazdu i umożliwia przepływ prądu bezpośrednio do systemu klimatyzacji, zasilając go podczas jazdy kamperem.

- Pomyśleliśmy o wielu zastosowaniach dla naszej multiładowarki - kontynuuje Vittorio Simioli.

- Przede wszystkim, użytkownik nie musi się o nic martwić, ponieważ ładowarka automatycznie wybiera idealne źródło ładowania. W przypadku niskiego poziomu naładowania akumulatora może również automatycznie uruchomić jeden z naszych generatorów prądu z serii TIG.

ReklamaŚródtekstowy 2 BookingCamper
Ponadto nowa seria multiładowarek optymalizuje ładowanie w przypadku silników wysokoprężnych Euro 6, w których alternator nie pracuje już pod stałym napięciem. Seria TBCM PRO 45/30/350 jest wyposażona w zintegrowany system utrzymywania akumulatorów w stanie naładowania i zapewnia 8 różnych krzywych ładowania dla akumulatorów kwasowo-ołowiowych, AGM, GEL i LiFePO4.

Fot. TELECO/TELAIR