Reklama
Bilbord - bookingcamper

PODRÓŻE

26 dni temu  29.12.2020, ~ Bartłomiej Ryś   

„Tak dużo kamperów nie było tu jeszcze nigdy”

Zdjęcia naszych Czytelników opublikowanych na grupie "Polski Caravaning - nasza społeczność"

Od 28 stycznia stoki narciarskie są zamknięte, ale to, co działo się na nich w ostatnich dniach zasługuje na osobny akapit. Tak dużo kamperów w okresie zimowym jeszcze nikt na parkingach nie widział. „Tygodnik Podhalański” pisze również o tych pojazdach w kontekście Zakopanego. Tam również znacząco zwiększyła się ich ilość na ulicach.

Polacy pokochali kampery - o tym dowiedzieliśmy się już w trakcie minionego okresu letniego. Nie spodziewaliśmy się jednak, że ta miłość będzie kontynuowana również w okresie zimowym. Brak możliwości legalnego noclegu, ciągle zmieniające się przepisy, ale też stabilność, wygoda i możliwość szybkiej zmiany miejscówki - to rzeczy, które cenimy w kamperach w kontekście zimowych wojaży.

Facebookowe profile obiegły zdjęcia kamperów stojących np. na parkingu w Zieleńcu. Tam nasz Czytelnik doliczył się przeszło 20 jednostek. Nie gorzej było w Białce Tatrzańskiej - spora część parkingu była zajęta właśnie przez „domy na kołach”. 

Warto zaznaczyć, że pobyt w kamperze na nartach to wypoczynek w pełni na własnych, bezpiecznych warunkach. Taki pojazd jest w pełni niezależny, posiada ogrzewanie, zbiorniki na wodę i może być autonomiczny nawet przez cały weekend. To wystarczający okres by spędzić miło czas na nartach chociażby podczas przerwy świątecznej. 

Pamiętajcie o naszej akcji #ZimowyPC. Pod tym hashtagiem znajdziecie wszystkie możliwe informacje na temat zimowych pobytów w przyczepie lub kamperze. To dobra baza wiedzy dla tych, którzy chcą zacząć, ale nie do końca wiedzą, jak to zrobić.

Teraz, gdy stoki w Polsce są zamknięte, warto pomyśleć o wyjeździe za granicę. Ciekawym pomysłem jest Szwajcaria, która (na obecną chwilę) umożliwia szusowanie po pięknych stokach. Uwaga: warto dzwonić wcześniej do kempingów - większość z nich jest w pełni zajęta. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 9
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Ja 3 25 dni temu Fanti - na co trzeba uważać z pobytem na dziko ?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Jack 2 26 dni temu Od 28 grudnia nie stycznia.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Fanti 1 26 dni temu W Szwajcarii na ten moment dość trudno znaleźć miejsce na kempingu. Z pobytem na dziko bardzo trzeba uważać.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony