artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord caravanssalon mtp TARGI 06.07-23.10 Sebastian
Święto w zakładach IVECO w Valladolid

Święto w zakładach IVECO w Valladolid

Taśmę montażową opuścił 700 tysięczny egzemplarz IVECO Daily. Okazja do świętowania jest podwójna, ponieważ produkcję tego flagowego przedstawiciela w segmencie lekkich pojazdów użytkowych uruchomiono w Hiszpanii dokładnie 30 lat temu.

Moc, wytrzymałość, a też napęd na koła tylne z montowanym standardowo systemem ASR i blokadą mechanizmu różnicowego dostępną na żądanie – to cechy, które czynią z niego również idealny punkt wyjścia do stworzenia pojazdu typu camper. Także w wersji 4x4. Jako jedyny w swojej klasie oferowany jest z wariantami dopuszczalnej masy całkowitej od 3,5 aż do 7,2 tony i z możliwością ciągnięcia przyczepy o masie aż 3,5 ton.

Fabryka IVECO w Valladolid, w której powstają podwozia Daily do zabudowy, przekroczyła próg 700 000 wyprodukowanych egzemplarzy.

- Pierwszy Daily zjechał z tutejszej linii produkcyjnej 11 marca 1992 r. Po 30 latach starań, entuzjazmu i ciężkiej pracy kontynuujemy sukces Daily jako produktu oraz fabryki IVECO w Valladolid jako udanego przedsięwzięcia przemysłowego, które zapewnia stabilność i dobrą jakość życia wielu rodzinom w naszym mieście - powiedział podczas jubileuszowych obchodów Jose Manuel Jaquotot, dyrektor zakładów IVECO w Valladolid.

Fabryka IVECO w Valladolid zatrudnia około 1100 osób i jest uznawana za jeden z czołowych zakładów motoryzacyjnych w regionie Kastylia i León. Przy okazji wspomniano historię zakładów powstałych w 1955 roku, które IVECO kupiło 13 września 1990 r. Wcześniej były własnością takich firm jak FADA, SAVA i Pegaso. Obecnie codziennie powstaje tutaj 140 sztuk Daily szóstej generacji.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
- Od premiery rynkowej w 1978 roku rodzina Daily konsekwentnie oferuje przełomowe innowacje, które zmieniają branżę. Dzisiaj IVECO jest liderem napędów zasilanych gazem ziemnym, czego potwierdzeniem jest Daily w wersji CNG. Daily adaptuje się do potrzeb naszych klientów. Już w ubiegłym roku wprowadziliśmy model 2022, za który przyznano nam nagrodę „Lekkiego Pojazdu Użytkowego 2022" w Hiszpanii - dodał dyrektor zakładów w Valladolid.

Fot. IVECO


Rafał Dobrowolski02.03.20220