artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
Schaudt dla optymalnego ładowania akumulatorów

Schaudt dla optymalnego ładowania akumulatorów

Nowością w portfolio boosterów marki Schaudt jest model WA 12545, który rozszerza ofertę ładowania akumulatorów pokładowych w nowoczesnych pojazdach kempingowych.

Propozycje marki Schaudt są niezastąpione w samochodach kempingowych z silnikami EURO 6. Zwłaszcza do ładowania akumulatorów pokładowych 12/24V w pojazdach wyposażonych w inteligentny alternator, np. w systemach z odzyskiem energii, silnikach Euro 5 i Euro 6. W sytuacji, gdy silnik napędza alternator, ten nie zawsze wytwarza właściwy prąd do ładowania akumulatora pokładowego. Z tego powodu istotne jest zastosowanie odpowiedniej przetwornicy zapewniającej właściwe warunki ładowania pokładowych akumulatorów.

Wiodący dostawca elektronicznych systemów sterowania i zarządzania energią dla europejskiego przemysłu caravaningowego pokazał na targach Caravan Salon 2021 booster WA 12545, który stworzono do optymalnego ładowania najnowszych akumulatorów w samochodach kempingowych. Tak jak wszystkie inne produkty, także ten przeznaczony jest dla akumulatorów kwasowo-ołowiowych, żelowo-ołowiowych, AGM i litowych LiFePO4.

Wydajniejszy i cichszy

Najnowszy booster zapewnia w pełni kontrolowane ładowanie akumulatora pokładowego, m.in. automatyczne uruchamianie i wyłączanie pokładowych urządzeń elektrycznych z wykorzystaniem unikalnego protokołu wykrywającego stan działającego silnika. Najnowszy model jest szczególnie wydajny dla pojazdów z silnikami EURO 6, które posiadają alternatory przystosowane do energooszczędnego ładowania. W takich przypadkach napięcie ładowania ulega silnym wahaniom w zależności od warunków jazdy. Bez boostera ładowanie jest nieefektywne. Booster WA 12545 działa wtedy jak przetwornica, która kompensuje wahania napięcia alternatora i zapewnia wysoki prąd ładowania.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Inżynierowie dopracowali chłodzenie urządzenia, dzięki czemu przy intensywnej jego pracy wentylator chłodzący jest wyjątkowo cichy. To szczególnie cenne w przypadku długich kabli ładujących i akumulatorów AGM, które wymagają napięcia ładowania 14,7 V. W modelu WA 12545 maksymalny prąd ładowania można wybrać spośród czterech wartości: 45, 55, 63 lub 70 A. Takie urządzenie jest kompaktowych wymiarów (73 x 170 x 193 mm) i lekkie (1,1 kg).

Fot. Schaudt GmbH Elektrotechnik & Apparatebau


Rafał Dobrowolski31.08.20210