ReklamaBilbord - CSP 2020 31.08-05.10 Sebastian Bartek

PODRÓŻE

4 miesiące temu  06.05.2020, ~ Krzysztof Dulny   

Polacy spragnieni podróżowania

Ponad 30% Polaków planuje w ciągu najbliższych kilku tygodni wyjazd turystyczno-wypoczynkowy z przynajmniej jednym noclegiem, z czego przeważająca większość (87%) planuje wyjazd krajowy, a 13% wyjazd poza Polskę  – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wśród najważniejszych czynników zazwyczaj branych pod uwagę przy organizacji wyjazdów pojawił się nowy, związany z aktualną sytuacją epidemiczną – wprowadzenie przez obiekt podwyższonych standardów higienicznych. Ten czynnik jest ważny dla 82% turystów, w tym dla połowy z nich (41%) – bardzo ważny. Mając to na uwadze, Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla hoteli, obiektów i pensjonatów, pozwalające im funkcjonować w trakcie pandemii. Działania te związane są z II etapem odmrażania gospodarki, w ramach którego rząd zdecydował się od 4 maja otworzyć hotele, usługi noclegowe oraz część atrakcji turystycznych.

Naszym celem było przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa pracowników i gości obiektów turystycznych w tym trudnym czasie. Zależy nam na tym, by pobudzić branżę i umożliwić jej działanie w trakcie epidemii. Jesteśmy przekonani, że otwarcie bazy noclegowej, przy zachowaniu dobrych praktyk i środków ostrożności pozwoli branży turystycznej ponownie zarabiać – komentuje Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Badanie przeprowadzono w dniach 22-26 kwietnia 2020 roku przez ARC Rynek i Opinia sp. z.o.o. na reprezentatywnej próbie Polaków w wieku 18-64 lat (1030 respondentów).

źródło: POT

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony