artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia assistance
Polacy coraz chętniej płacą wzrokiem

Polacy coraz chętniej płacą wzrokiem

Czas czytania 3 minuty

Szybkie, łatwe i bezpieczne płatności z wykorzystaniem fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy? Wystarczy założyć konto, zrobić selfie i podpiąć swoją kartę płatniczą, by już nie wyjmować gotówki, telefonu lub portfela. Płatność realizuje się jednym… spojrzeniem.

Gotówka w portfelu, a więc także dokumenty i karty płatnicze, do tego telefon… Podczas aktywnego wypoczynku czy właśnie beztroskiego urlopu najchętniej tego typu „gadżety” chętnie byśmy zostawili w bezpiecznym miejscu. Nie zawsze przecież mamy, gdzie je schować. Nierzadko nie mamy po prostu kieszeni, a plecak będzie tylko przeszkadzał. Będzie tak np. uprawiając sporty wodny, ale nie tylko przecież wtedy, gdy mamy kontakt z wodą.

W podróży. Podczas aktywnego wypoczynku.

Jest wiele sytuacji, gdy najchętniej po prostu pozbylibyśmy się portfela i telefonu. I to co jeszcze niedawno brzmiało niewiarygodnie staje się faktem. Polacy jako pierwsi na świecie mogą płacić za swoje zakupy jednym spojrzeniem. Ten sposób płatności zyskuje na popularności. W październiku w nieco ponad 4 miesiące od wdrożenia nowej usługi PayEye zrealizowano aż 10 000 takich transakcji.

Realizacja płatności jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać dedykowaną, darmową aplikację, założyć konto, zrobić selfie i podpiąć swoją kartę płatniczą. Użytkownicy usługi PayEye nie muszą nosić przy sobie gotówki, kart czy nawet telefonu, aby płacić szybko, wygodnie i bezpiecznie.

A teraz innowacyjny polski fintech PayEye pochwalił się, że płatności spojrzeniem zdały egzamin z bezpieczeństwa uzyskując certyfikat FIDO Biometric Component Certification.

ReklamaPolacy coraz chętniej płacą wzrokiem 1
Jak bardzo bezpieczne to transakcje?

W ramach certyfikacji FIDO niezależne, akredytowane laboratorium przeprowadziło serię testów, aby ocenić skuteczność wdrożonego przez PayEye rozpoznawania biometrycznego, a także odporność systemu PayEye na ataki prezentacyjne. Fintech do oceny przedstawił swój najnowszy terminal biometryczny eyePOS 2.0 wyposażony w autorski algorytm rozpoznawania tęczówki. Do współpracy przy projekcie certyfikacji została wybrana wysoko wykwalifikowana i doświadczona, amerykańska firma iBeta.

Biometryczny terminal od PayEye przeszedł serię testów 14 różnych typów ataków zdefiniowanych przez protokoły testowe FIDO i odparł ponad 300 prób ataków uzyskując tym samym zerowy wskaźnik błędu akceptacji ataków.

- Nasi użytkownicy nie muszą nosić przy sobie gotówki, kart czy nawet telefonu, aby płacić szybko, wygodnie i bezpiecznie. Żaden wcześniejszy dostawca płatności nie połączył dwóch niezależnych cech biometrycznych człowieka w tak naturalny i intuicyjny sposób. Wierzymy, że nasze rozwiązanie to przyszłość płatności - system, z którego wiesz, jak skorzystać w chwili, gdy go widzisz, i który zapewnia najwyższe standardy branży płatniczej. Uzyskana certyfikacja FIDO potwierdza, że nasza technologia jest bezpieczna, dokładna i odpowiednio zabezpieczona przed wszelkimi atakami i próbami oszustwa, bo bezpieczeństwo naszych Klientów jest dla nas najważniejsze - komentuje Daniel Jarząb, Prezes PayEye.

ReklamaPolacy coraz chętniej płacą wzrokiem 2
Fot. PayEye


Rafał Dobrowolski29.12.20220
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News