artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon

„Największe dopłaty to nawet kilkadziesiąt tysięcy” [WYWIAD]

„Największe dopłaty to nawet kilkadziesiąt tysięcy” [WYWIAD]

Ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie dla turysty, ubezpieczenie pojazdu… Jest ich naprawdę sporo. Polacy chętnie wykupują przeróżne polisy, ponieważ liczą na to, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe ich „uratują” w kryzysowej sytuacji. Niestety, często nasze wyobrażenia kompletnie mijają się z „wizją” ubezpieczyciela. Co robić np. w przypadku, gdy w wyniku kolizji drogowej lub wypadku dostaniemy zbyt małe odszkodowanie? Możemy spróbować powalczyć o więcej.

Właśnie mniej więcej tym zajmuje się właśnie firma Automobilis, z którą Polski Caravaning współpracuje już od dłuższego czasu. Skontaktowaliśmy się z Kamilem Jasielskim, Dyrektorem Zarządzającym, który zgodził się na krótką rozmowę. Podpytaliśmy go o sposób funkcjonowania firmy, jak długo trwa procedura, ile kosztuje i ile dopłaty do odszkodowania można uzyskać. 

Na początku proste pytanie: czym się zajmuje firma AutoMobilis, bo można ogólnie stwierdzić, że zajmujecie się dopłatami do odszkodowania, ale myślę, że takie skromne określenie będzie dla Was krzywdzące.

Oczywiście używając takiego stwierdzenia, nikt nie będzie czuł się urażony (śmiech), bo mówiąc w skrócie, właśnie tym się zajmujemy… Rozwijając nieco szerzej temat związany z działalnością Automobilis, warto nadmienić, że nasz zespół tworzą przede wszystkim doświadczeni rzeczoznawcy, dzięki którym każda szkoda zostanie rzetelnie i w pełnym zakresie oszacowana oraz prawnicy, którzy gwarantują sukces w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Każda osoba, która na przestrzeni ostatnich 3 lat miała szkodę majątkową, np. szkodę na pojeździe, na budynkach mieszkalnych/gospodarczych, czy chociażby szkodę rolną, może skorzystać z profesjonalnej i przede wszystkim bezpłatnej analizy swojej szkody. Po weryfikacji nasi klienci otrzymują dodatkowe pieniądze do odszkodowania, które zostało już wypłacone przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Weryfikujemy również sprawy bardziej skomplikowane, w których poszkodowany spotkał się z odmową zapłaty jakiegokolwiek odszkodowania. Sprawdzamy wówczas, czy odmowa ze strony Ubezpieczyciela była zasadna, czy też nie. Każda sprawa jest dla nas równie ważna i bez szczegółowej analizy nie mówimy nikomu nie :) 

Jak działa proces uzyskania dopłaty czy darmowego samochodu z OC sprawcy? Od czego ja, jako Wasz potencjalny klient, powinienem rozpocząć działanie? Jakie dokumenty będą potrzebne?

Aby uzyskać dopłatę do odszkodowania lub pojazd zastępczy z OC sprawcy, wystarczy jedynie się z nami skontaktować, my dopełniamy wszelkich formalności. 

Otrzymanie dopłaty z naszej strony następuje po weryfikacji danej sprawy. Abyśmy rzetelnie oszacowali wartość szkody, wystarczy jedynie przesłać dokumenty, które poszkodowany otrzymał z Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

W przypadku, gdy poszkodowany nie posiada wymaganej dokumentacji, bezpłatnie pomożemy w jej skompletowaniu i pozyskaniu od właściwych instytucji.

Po błyskawicznej weryfikacji (z reguły do 24h od przesłania dokumentów), przedstawiamy propozycję dopłaty. Po akceptacji ze strony klienta, przygotowujemy stosowne dokumenty, na podstawie których Automobilis dopłaca dodatkowe pieniądze do odszkodowania. Skorzystanie z naszej usługi, to skuteczny sposób na uzyskanie bez ryzyka środków pieniężnych. Dodatkowe odszkodowanie umożliwi rzetelną naprawę szkody.

ReklamaŚródtekstowy 2 BookingCamper
Jeśli chodzi o samochód zastępczy z OC sprawcy jesteśmy w stanie zorganizować taki pojazd nawet na miejsce kolizji. Zapewni do poszkodowanemu spokojny powrót do domu. Również i w tym przypadku, dopełnienie wszelkich formalności leży po naszej stronie i ogranicza się jedynie do kilku „prostych dokumentów”.

Czy są jakieś zasady, które definiują, które zdarzenie się „nadaje” do takiej dopłaty? 

Niestety ciężko jest ocenić na pierwszy rzut oka, czy dana szkoda została wyceniona przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe w sposób rzetelny. W związku z tym zachęcam, aby każdorazowo, po powstaniu jakiejkolwiek szkody poddać ją obiektywnej analizie podmiotom zajmującym się tym profesjonalnie, tym bardziej, że taka weryfikacja jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca, (mówię to na przykładzie Automobilis).

Jak wygląda rozliczenie z Waszą firmą? Czy ponoszę jakieś koszty związane z tym, że proszę Was o pomoc? 

Skorzystanie z naszych usług nie wiąże się absolutnie z żadnymi kosztami. Nawet w przypadku, gdybyśmy po analizie sprawy stwierdzili, że otrzymanie dopłaty nie będzie możliwe, poszkodowany nie poniesie opłaty za weryfikację. Zgłaszając się do nas, możemy jedynie otrzymać dodatkowe pieniądze, niczym nie ryzykując.

Może garść ciekawostek: jaką największą dopłatę udało się Wam wywalczyć? Jak długo trwają takie „batalie” z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi?

Jeśli chodzi o wysokości dopłat, jakie otrzymują nasi klienci są one bardzo zróżnicowane. Te największe sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Sam proces związany z dochodzenie roszczeń względem Towarzystw Ubezpieczeniowych jest dość skomplikowany i czasochłonny. Skuteczne dochodzenie i wyegzekwowanie roszczeń, zajmuje niekiedy ponad rok. Korzystając z pomocy takich firm jak nasza, nie mamy ryzyka długotrwałego i kosztownego procesu sądowego. Mamy za to możliwość uzyskania błyskawicznej dopłaty, ograniczającej się do minimum formalności.

Posiadacie bardzo przejrzystą i nowoczesną stronę internetową, dodatkowo prowadzicie aktywnie profile na portalach społecznościowych. Takich firm jest dziś w Polsce (niestety) nadal niewiele. Czy takimi „nowoczesnymi” drogami komunikacji udaje się pozyskać klienta?

Dziękuję…, staramy się, aby nasza strona mogła dostarczyć jak najwięcej informacji, nawet dla osób które po raz pierwszy miały szkodę i nie do końca wiedzą co zrobić i jakie działania podjąć.

Wizerunek firmy, jest dla nas kluczowy. Wiem, że internet to kanał sprzedaży na miarę XXI wieku, który umożliwia nam dotarcie do określonej grupy odbiorców, korzystających z ogólnie dostępnych portali społecznościowych.

Nie chciałbym zdradzać wszystkich skutecznych metod pozyskania klienta, ale mogę potwierdzić, że jednym z nich jest na pewno Social Media Marketing, dzięki któremu m.in. budujemy markę Automobilis zgodnie założeniami Spółki, a także zwiększamy świadomość klienta w zakresie szkód majątkowych.

I ostatnie pytanie: współpraca z Polskim Caravaningiem. Na stronie znajdziemy stosowny formularz tyczący się „ekspresowej dopłaty do odszkodowania”. Na czym polega współpraca i jak można ją „wykorzystać” w oparciu o Waszą firmę? 

Staramy się sukcesywnie zwiększać grono naszych współpracowników i Partnerów biznesowych. Jednym z nich jest właśnie Polski Caravaning, dzięki któremu możemy dotrzeć do użytkowników korzystających m.in. z tego serwisu. Użytkownik będący na ich stronie może skorzystać z formularza, za pośrednictwem którego otrzymamy dokumenty dotyczące poszkodowanego. Następnie wspomniane dokumenty trafiają do działu weryfikacji i poddawane są analizie pod kontem ew. dopłaty.

Model współpracy jaki stosujemy jest dość zróżnicowany i zależy od tego jak ma przebiegać ew. współpraca. Niezależnie od wyboru, z pewnością będzie to model korzystny dla obydwu stron, dlatego zachęcam do nawiązania z nami współpracy. Więcej na ten temat możemy znaleźć na stronie www.automobilis.pl

Na koniec nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić naszych Czytelników do wypróbowania usług firmy Automobilis zwłaszcza, że analiza szkody nie wiąże się z dodatkowymi kosztami ani ryzykiem. Wiemy doskonale, że naprawa kampera lub przyczepy może być bardzo kosztowna, a kwota wskazana w kosztorysie z Towarzystwa Ubezpieczeniowego, może być niewystarczająca na naprawę, dlatego tym bardziej zachęcamy do weryfikacji każdej szkody.


Administrator13.10.20174