artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Knaus Tabbert celuje w 2 mld euro!

Knaus Tabbert celuje w 2 mld euro!

Tak pokaźnego zwiększenia swych obrotów producent spodziewa się do 2025 roku. Gdy we wrześniu 2021 roku spółka po raz pierwszy w swej historii ogłosiła średnioterminową strategię rozwoju, frankfurcka giełda zanotowała wzrostem kursu Knaus Tabbert AG aż o 15%.

Firma pozytywnie podsumowuje swój pierwszy rok na giełdzie. Dokładnie 23 września 2020 r. akcje spółki Knaus Tabbert AG po raz pierwszy znalazły się w obrocie na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie. Od giełdowego debiutu spółki, tj. od pierwszej oferty publicznej (IPO), komentarze ekspertów nie pozostawiają złudzeń – ten producent kamperów i przyczep kempingowych ma wszelkie szanse poważnie wzmocnić swą pozycję na dynamicznie rozwijającym się rynku caravaningowym.

Niemiecki Knaus Tabbert AG z siedzibą w Jandelsbrunn ma swe zakłady w Mottgers i Schlüsselfeld, ale także w Nagyoroszi na Węgrzech. Zatrudnia w sumie 3.000 pracowników, a załoga trzech zakładów tylko w roku 2020 wyprodukowała ponad 24.000 kamperów i przyczep kempingowych. Ubiegłoroczne obroty ze sprzedaży pojazdów takich marek jak: KNAUS, TABBERT, T@B, WEINSBERG, MORELO, a też dzięki platformie internetowej RENT AND TRAVEL sięgnęły 800 mln euro.

Zapowiedź zwiększenia do roku 2025 obrotów do 2 mld – cóż taki komunikat nie ujdzie uwadze nie tylko księgowych.

Program inwestycyjny o wartości 220 mln euro

Knaus Tabbert AG jest na dobrej drodze od wejścia na giełdę. W pierwszej połowie 2021 r. sprzedaż pojazdów kempingowych firmy z siedzibą w Jandelsbrunn wzrosła o 23% do 442 mln euro.

ReklamaŚródtekstowy 1 Camper Ride Paris Roubaix
- IPO było krokiem milowym dla rozwoju naszej grupy kapitałowej. Dzięki pozyskanym środkom z emisji papierów wartościowych stworzyliśmy warunki do dalszego dynamicznego rozwoju, m.in. do rozbudowy naszych zakładów produkcyjnych. Zwiększamy moce produkcyjne, obiecujemy przełomowe innowacje i rozwój zrównoważonych rozwiązań dla pojazdów rekreacyjnych - zapowiedział Wolfgang Speck, prezes zarządu Knaus Tabbert AG.

I podkreślił, że do 2025 r. kolejne 220 mln euro pójdzie na rozbudowę istniejących zakładów produkcyjnych.

Fot. Knaus Tabbert AG