artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord - Makita 04.01-31.03 Sebastian
Grupa Hymer i Ford nawiązują strategiczne partnerstwo

Grupa Hymer i Ford nawiązują strategiczne partnerstwo

Zawarcie umowy dotyczy nie tylko dostaw Forda Transita i Forda Transita Custom jako pojazdów bazowych dla budowy kamperów. To także ścisła współpraca zespołów projektowych obu firm w zakresie rozwoju produktów i usług dla fanów caravaningu.

11 stycznia 2022 r. fabryka Forda w Kolonii i Erwin Hymer Group (EHG) z Bad Walsse podpisały umowę o współpracy. Partnerstwo strategiczne obejmuje także współpracę na rzecz potrzeb klientów i dotyczy przede wszystkim takich tematów, jak przepisy dotyczące emisji spalin, elektryfikacja, cyfryzacja, łączność oraz integracja systemów wspomagania kierowcy.

- Dwie serie Forda Transit przekonały nas jako pojazdy bazowe dla naszych marek – powiedział Martin Brandt, Prezes Zarządu Grupy Erwin Hymer.

- Nasi klienci szczególnie docenią ich różnorodność, innowacyjne rozwiązania i atrakcyjną stylistykę. Ford przedstawił nam również jasną strategię rozwoju swojej działalności w zakresie pojazdów użytkowych w Europie. Widzimy zatem idealne warunki do dalszego rozszerzania długoterminowego partnerstwa.

Dzięki tej umowie obie firmy odpowiadają na boom na boom na caravaning, który trwa już od ośmiu lat. Ford jest wiodącym producentem lekkich pojazdów użytkowych w Europie. EHG, jako część Thor Industries, największego na świecie producenta pojazdów rekreacyjnych, dostrzega również korzyści ze współpracy w fakcie, że Ford jako przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym, produkuje serię Transit nie tylko w Europie, ale również w Ameryce Północnej i Chinach.

To nie pierwsza umowa biznesowa obu partnerów. Na początku lat 80-tych Ford Transit był bazą dla Hymercara - pierwszego kampera marki Hymer.

Fot. EHG


Rafał Dobrowolski11.01.20220

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW