artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Elektryczny mikrosamochód podczas Tokyo Auto Salon 2022

Elektryczny mikrosamochód podczas Tokyo Auto Salon 2022

Czas czytania 2 minuty

Mitsubishi Motors Corporation przedstawi na targach Tokyo Auto Salon 2022, które odbędą się między 14 a 16 stycznia, dwa modele koncepcyjne. Naszą uwagę zwrócić może ten segmentu kei-car. Mikrosamochodów popularnych w Japonii - także wśród fanów caravaningu.

Mają maksymalnie 3,4 metra długości. Ich producentami są tak znane marki, jak Daihatsu, Honda, Mazda, Mitsubishi. A ich popularność sięga czasów odbudowy gospodarki w powojennej Japonii. Niewątpliwym atutem kei-cars jest możliwość łatwiejszego zaparkowania takiego pojazdu w mieście.

Okazuje się, że w Kraju Kwitnącej Wiśni nie tylko samochody osobowe, samochody dostawcze i półciężarówki są popularne w ramach kei-cars, lecz także pojazdy służące caravaningowi lub – szczególnie w metropoliach – noclegowi w dni robocze, np. na parkingach. I choć miejsca w nich jest mało, to dzięki ruchomym tylnym rzędom siedzeń i materacom mogą w nich spać dwie dorosłe osoby.

Kei-Cars to także maleńkie samochody kempingowe, zadziwiająco sprytne na postoju. Poszycia zabudów kempingowych są dobrze izolowane. W standardzie jest ogrzewanie postojowe. Wiele japońskich par podróżuje w ten sposób po kraju, nie bojąc się zimna i nie martwiąc się o hotele czy miejsca parkingowe.

kei EV Mitsubishi

Wracając do zapowiadanej premiery. Dzień prasowy odbędzie się 14 stycznia 2022 r. na terenie targów Makuhari Messe w Chiba, w Japonii. Tokyo Auto Salon 2022 będzie otwarty dla publiczności w dniach 15 i 16 stycznia.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Co wiemy o najnowszej propozycji? Koncern zapewnia, że koncept w pełni elektrycznego samochodu Mitsubishi Motors nowej generacji, przeznaczonego dla klientów segmentu kei, rozwija założenia bezpieczeństwa, poczucia pewności i komfortu, a także przyjazności dla środowiska. Łączy w sobie łatwość prowadzenia, praktyczne rozmiary samochodu typu kei-car oraz elastyczność napędu, a jednocześnie oferuje zaawansowane systemy wspomagania kierowcy i łączność.

Wersja seryjna samochodu będzie dostępna w sprzedaży w Japonii na początku przyszłego roku podatkowego (rok fiskalny 2022 trwa tam od kwietnia 2022 do marca 2023).

Fot. Mitsubishi Motors i arch. PC


Rafał Dobrowolski22.12.2021 zdjęć 4
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News