artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord - Ubezpieczenia Sebastian
Elektryczny mikrosamochód podczas Tokyo Auto Salon 2022

Elektryczny mikrosamochód podczas Tokyo Auto Salon 2022

Mitsubishi Motors Corporation przedstawi na targach Tokyo Auto Salon 2022, które odbędą się między 14 a 16 stycznia, dwa modele koncepcyjne. Naszą uwagę zwrócić może ten segmentu kei-car. Mikrosamochodów popularnych w Japonii - także wśród fanów caravaningu.

Mają maksymalnie 3,4 metra długości. Ich producentami są tak znane marki, jak Daihatsu, Honda, Mazda, Mitsubishi. A ich popularność sięga czasów odbudowy gospodarki w powojennej Japonii. Niewątpliwym atutem kei-cars jest możliwość łatwiejszego zaparkowania takiego pojazdu w mieście.

Okazuje się, że w Kraju Kwitnącej Wiśni nie tylko samochody osobowe, samochody dostawcze i półciężarówki są popularne w ramach kei-cars, lecz także pojazdy służące caravaningowi lub – szczególnie w metropoliach – noclegowi w dni robocze, np. na parkingach. I choć miejsca w nich jest mało, to dzięki ruchomym tylnym rzędom siedzeń i materacom mogą w nich spać dwie dorosłe osoby.

Kei-Cars to także maleńkie samochody kempingowe, zadziwiająco sprytne na postoju. Poszycia zabudów kempingowych są dobrze izolowane. W standardzie jest ogrzewanie postojowe. Wiele japońskich par podróżuje w ten sposób po kraju, nie bojąc się zimna i nie martwiąc się o hotele czy miejsca parkingowe.

kei EV Mitsubishi

Wracając do zapowiadanej premiery. Dzień prasowy odbędzie się 14 stycznia 2022 r. na terenie targów Makuhari Messe w Chiba, w Japonii. Tokyo Auto Salon 2022 będzie otwarty dla publiczności w dniach 15 i 16 stycznia.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Co wiemy o najnowszej propozycji? Koncern zapewnia, że koncept w pełni elektrycznego samochodu Mitsubishi Motors nowej generacji, przeznaczonego dla klientów segmentu kei, rozwija założenia bezpieczeństwa, poczucia pewności i komfortu, a także przyjazności dla środowiska. Łączy w sobie łatwość prowadzenia, praktyczne rozmiary samochodu typu kei-car oraz elastyczność napędu, a jednocześnie oferuje zaawansowane systemy wspomagania kierowcy i łączność.

Wersja seryjna samochodu będzie dostępna w sprzedaży w Japonii na początku przyszłego roku podatkowego (rok fiskalny 2022 trwa tam od kwietnia 2022 do marca 2023).

Fot. Mitsubishi Motors i arch. PC


Rafał Dobrowolski22.12.20210 zdjęć 4