artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord - Makita 05.05-05.06 Sebastian
Czystsza woda z Alde AquaClear UV-C

Czystsza woda z Alde AquaClear UV-C

Bieżąca, czysta i zdrowa woda podczas każdej podróży? Na rynku debiutuje najnowsza propozycja dla efektywnej, niechemicznej i niskonapięciowej jej dezynfekcji.

W ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie samochodami kempingowymi i przyczepami kempingowymi. Coraz więcej osób decyduje się spędzać swój wolny czas w drodze, aby odkrywać nowe, ekscytujące miejsca. Wiele osób wyjeżdża w nowe miejsca i często pojawiają się tam wyzwanie związane z różnicami w jakości wody.

Covid-19 zmniejszył również dostęp do komunalnej infrastruktury do kąpieli pod prysznicem i zmywania naczyń.

Woda w zbiornikach pokładowych

Dłuższe przewożenie wody to ryzyko, że nabierze nieprzyjemnego zapachu i smaku. Tankując taką z przypadkowego źródła, tym bardziej ryzykujemy, że nasze zbiorniki staną się siedliskiem dla mikrobów, które mogą zrujnować nasze zdrowie.

Tym tropem poszli inżynierowie znanego dostawcy w branży caravaningowej. I tak powstało kompleksowe rozwiązanie w dziedzinie oczyszczania wody.

Alde AquaClear UV-C

Ma stanowić końcowy etap dezynfekcji wody. To kompaktowa, efektywna, niechemiczna i niskonapięciowa jej dezynfekcja zaprojektowana specjalnie dla przyczep kempingowych i kamperów. Alde AquaClear UV-C ma gwarantować bezpieczeństwo w zaopatrzeniu w wodę, koncentrując się na usuwaniu szkodliwych wirusów i bakterii.

Jak to działa? Produkt skrywa nie tylko filtry węglowe, które redukują przykry smak i nieprzyjemne zapachy. Alde AquaClear UV-C to kompleksowy system dezynfekcji wody, który oczyszcza wodę za pomocą światła UV generowanego przez specjalne diody LED. Oprócz tego, że nie zawiera aktywnych substancji chemicznych, LED ma kilka innych zalet.

W wodzie użytkowej

Tej w zbiornikach pokładowych pojazdu kempingowego, mogą występować bakterie typu Legionella, kojarzone z osławioną chorobą legionistów (ciężkie zapalenie płuc) i gorączką Pontiac. Propozycja Alde ma skutecznie redukować szkodliwe mikroby. Także wirusy i pierwotniaki. I co nie bez znaczenia – taka osobista stacja oczyszczania jest wytrzymała i odporna na wstrząsy, nie wymaga konserwacji i ma niskie zużycie energii.

Alde AquaClear UV-C ma być już dostępny w sprzedaży – na początku u dealerów Alde, patrz lista http://alde.se/service-och-support/


Rafał Dobrowolski26.10.20210 zdjęć 1