artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord - bookingcamper
65 litrów wody czystej i 28 „szarej”

65 litrów wody czystej i 28 „szarej”

Słoweńska firma Aplast pokazała 2-funkcyjne moduły na wodę, które idealnie wykorzystują przestrzeń wokół nadkola w Volkswagenie T6.

Podczas Caravan Salon 2021 mieliśmy prawdziwy wysyp rozwiązań dedykowanych przemysłowi caravaningowemu. Część z nich od razu anonsowano z myślą o rynku wtórnym.

Kto buduje kamperavana na bazie typoszeregu Volkswagena T6, tego na pewno zainteresuje najnowsza propozycja słoweńskiej firmy. Łączna pojemność obu zbiorników to 93 litry. Obu zbiorników, bo mowa o dwóch modułach, które mogą stanowić zbiornik wody czystej, bądź czystej i brudnej.

Budując kampervana sami decydujemy, czy zależy nam na jak największej pojemności zbiornika wody czystej. W takiej konfiguracji wystarczy oba moduły połączyć u dołu giętkim wężykiem, a suma pojemności obu zbiorników da nam wspomniane 93 litry. W przeciwnym wypadku mamy do dyspozycji 65 litrów na wodę czystą i 28 litrów na wodę szarą.

Wysokiej jakości zbiorniki na wodę pitną i ścieki zbudowane są z polietylenu (ich łączne wymiary to: 123,4 x 29 x 49,5 cm), ważą 12 kg i posiadają mikrobiologiczny atest materiałowy (DVGW- W270).

Fot. R. Dobrowolski