artykuły

niezwyklostkiNIEZWYKŁOSTKI
ReklamaBilbord - bookingcamper
Skoczą… po przyczepy kempingowe

Skoczą… po przyczepy kempingowe

Nie w wygodnych pokojach hotelowych, a w przyczepach kempingowych i namiotach spędzają czas dzielący ich od zimy czołowi skoczkowie z Finlandii.

Portal Skijumping.pl informuje, że fińska federacja zaproponowała swoim zawodnikom dość niecodzienny plan przygotowań do sezonu olimpijskiego. Otóż od jakiegoś czasu członkowie kadry A pomieszkują na kempingach w środkowej Europie. Jednym z powodów takiej decyzji jest chęć uniknięcia ewentualnych restrykcji covidowych w hotelach. A też w ten sposób kadra skoczków mierzyć się ma z uszczuplonym budżetem.

Fiński skoczkowie kempingują

Swoje obozy Finowie mieli rozbijać nieopodal ważniejszych ośrodków narciarskich, by mieć bliski dostęp do ważniejszych z punktu widzenia startów w Pucharze Świata skoczni. Gdzie? Ano właśnie na kempingach. Korzystając z zakwaterowania w przyczepach kempingowych i w namiotach! Plusem takiego rozwiązania ma być też stworzenie bliższych relacji w zespole. Podobno sporą część wolnego czasu zawodnicy wykorzystują na zwiedzanie i poznawanie kultury.

Przyczepa na deficyt budżetu

Jak podaje wspomniany portal, przewidywana już wiosną konieczność ograniczenia kosztów utrzymania reprezentacji znalazła odbicie w kształcie kadry A na sezon olimpijski, w której znaleziono miejsce jedynie dla trzech zawodników. Są to Aalto oraz Niko Kytösaho i Arttu Pohjola.

Swoją drogą, caravaning jest blisko skojarzony ze skokami narciarskimi w Finlandii. Wspomnijmy, że od kilku lat partnerem skoczków jest fińska firma Halti – producent nie tylko outdoorowej odzieży, ale także sprzętu kempingowego. Ta mocno od niedawna promuje akcesoria przydatne na czas pobytu na kempingach. Czy miejscem zakwaterowania fińskich skoczków będzie teraz Ruka Caravan Park? To całkiem prawdopodobne, skoro całkowicie odnowiony camperpark Ruka (na zdjęciu) znajduje się w sąsiedztwie kompleksu fińskich skoczni narciarskich Ruka International Ski Stadium. Te leżą w centrum sportów zimowych Finlandii i w sąsiedztwie camperparku otoczonego przyrodą regionu Kuusamo. Na miejscu można wynająć miejsca nie tylko w rozbudowanych 2 lata temu w hotelu, ale właśnie w przyczepach kempingowych.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Fot. www.ruka.fi


Rafał Dobrowolski24.09.20210