artykuły

niezwyklostkiNIEZWYKŁOSTKI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Kampery zagościły na meczach Polaków
  fot. 99camp

Kampery zagościły na meczach Polaków

Po raz pierwszy polską firmę caravaningową mogliśmy zobaczyć w tak dużej akcji marketingowej. Podczas meczu piłkarskiego Polska - Albania na bocznych szyldach reklamowych zaprezentowano firmę 99camp będącą częścią dużej grupy 99rent. Ta ostatnia jest jednym z Partnerów reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Boom na caravaning trwa w całej Europie, ale to w Polsce notowane są największe wzrosty sprzedaży sięgające kilkuset procent. Popyt, sprzedaż a więc i większe dochody poszczególnych firm mają swoje odzwierciedlenie również w aspektach reklamowych.Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć kreację marki caravaningowej na tak dużą skalę. Mowa o czwartkowym meczu piłki nożnej, w którym to Polacy zmierzyli się z Albańczykami (i wygrali 4:1). Na bocznych bandach LED pojawiło się logo firmy 99camp oraz hasło „Kup kampera po sezonie”. To o tyle ciekawe, że 99camp to tak naprawdę wypożyczalnia pojazdów tego typu.

Zakończyliśmy sezon letni i tym samym w naszej ofercie pozostają tylko te kampery, które są dostosowane do warunków zimowych. Wszystkie pozostałe sprzedajemy i tym samym wymieniamy flotę na nową - komentuje Katarzyna Szwed odpowiedzialna za markę 99camp.

Nasza obecność na meczach Polaków nie jest przypadkowa. Grupa 99rent jest jednym z partnerów reprezentacji. Pojawiliśmy się na pierwszym meczu na przełomie kwietnia i maja, następnie na wczorajszym spotkaniu z Albanią. Będziemy też obecni podczas meczu Polska - Anglia - dodaje Szwed.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Dodatkowo na samym stadionie jest wyeksponowany kamper ustawiony w podobnym stylu a’la kempingowym. 

Mecze polskiej reprezentacji są bardzo kosztowne pod kątem reklamowym ze względu na dużą oglądalność. Liczba widzów w szczytowym momencie przekracza pułap 8 milionów, średnio wyniki kształtują się na poziomie 6-7 milionów. Do tego dochodzą liczne powtórki, zdjęcia i inne materiały, na których marka 99camp jest wyraźnie widoczna. Koszt uczestnictwa na LEDowych banerach przekracza pułap kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przypadku całej grupy 99rent tytułowanej jako „partnerzy reprezentacji” koszty reklamowe liczone są już w milionach złotych. 

Ze względu na popularność caravaningu a także potrzebę wymiany floty podjęliśmy decyzję, że 99rent jako partner reprezentacji promuje markę 99camp ze swojej grupy. Całość dobrze wpisuje się w obecne trendy - tłumaczy nasza rozmówczyni. 


Bartłomiej Ryś07.09.20210