artykuły

niezwyklostkiNIEZWYKŁOSTKI
ReklamaBilbord polferries 11.05-11.06 Grzegorz
GLADIUS – ten kamper Hotomobil ma kambuz

GLADIUS – ten kamper Hotomobil ma kambuz

Czas czytania 3 minuty

To dla fanów caravaningu i łodzi motorowych powstał ten koncept. Podróżujesz z kapsułą kempingową marki Hotomobil, a że masz specjalną przyczepę, to możesz równie dobrze mieć pokład… domu na wodzie!

O Hotomobil z Turcji znowu głośno. Na witrynie firmy (www.hotomobil.com) opublikowano pierwsze wizualizacje arcyciekawego projektu. To pomysł będący połączeniem nomadycznego, minimalistycznego stylu życia caravaningowego (pojazd + przyczepa) z luksusem łodzi motorowej. A skoro tak, to aneks kuchenny kapsuły kempingowej staje się kambuzem jednostki pływającej.

- Odchodzimy od rozróżnienia "na lądzie lub na morzu" i witamy Cię z zupełnie nową propozycją, dzięki której będziesz tam, gdzie tylko chcesz! I kiedy tylko chcesz - wieści komunikat firmy z siedzibą w Istambule.

2w1: podróż kamperem Hotomobil i rejs na pokładzie

Jak można przypuszczać, prezentowany na wizualizacjach pomysł wykorzystuje wariant kapsuł kempingowych z serii Gladiator i Gladiator XL. Te powstają, by zamienić pojazd typu pick-up w kampera. Taka zabudowa kempingowa jest w łatwy i szybki sposób mocowana i równie szybko można taką „zsunąć” – na czas postoju np. na kempingu wspiera się na 4 podporach jak każda przyczepa.

GLADIUS powstał we współpracując z doświadczonymi i odnoszącymi sukcesy architektami i projektantami z różnych dziedzin. Ma być propozycją wychodzącą poza ograniczenia. Ma łączyć styl życia „w drodze” i na „na wodzie”. Ma być idealnym wyborem dla złaknionych wypoczynku na świeżym powietrzu. Koncept stanowi rozszerzenie propozycji Hotomobil. Taki zespół pojazdów (kamper + przyczepa z kadłubem łodzi) gwarantuje, że wyporność łodzi przewożonej na przyczepe pozwala na czas rejsu na dołożenie kapsuły kempingowej.

ReklamaSródtekstowy YT PC
GLADIUS będzie sensacją podczas Caravan Salon Düsseldorf 2023?

Hotomobil podkreśla, że GLADIUS jest wynikiem zaawansowanej technologii i innowacyjnego spojrzenia działu R&D, a dział caravaningowy firmy współpracuje z renomowanymi specjalistami z branży szkutniczej, by urzeczywistnić wizję kampera, którego zabudowa stanowi uzupełnienie jednostki pływającej o długości 8-metrów.

- Nowy członek dołączy do rodziny Hotomobil już wkrótce… - czytamy w krótkim komunikacie tureckiego producenta.

Jedno jest dziś pewne. Koncept Gladius 2023 łączyć może fanów caravaningu i motorowodniaków. I jako taki być sporym zaskoczeniem podczas najbliższej edycji targów w Düsseldorfie.

Fot. Hotomobil


Rafał Dobrowolski08.02.20230 zdjęć 4
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News