artykuły

niezwyklostkiNIEZWYKŁOSTKI
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian
Cybertruck jako źródło energii?
  fot. Fot. www.cybertruckownersclub.com

Cybertruck jako źródło energii?

Wiemy już, że Cybertruck sprawdzi się jako holownik przyczepy kempingowej – pisaliśmy o tym na łamach „Polskiego Caravaningu”. Że Cybertrucka będzie można wykorzystać również do zasilania przyczepy czy nawet małego domu w energię elektryczną, potwierdził niedawno na Twitterze Elon Musk.

Choć w sieci już teraz można znaleźć fanowskie rendery inspirowanych Cybertruckiem przyczep kempingowych, nie wiadomo, czy Tesla zdecyduje się na ich produkcję. Wiadomo natomiast, że ten futurystyczny pickup będzie doskonałą opcją do holowania i zasilania „domu na kołach”.

Już podczas oficjalnej prezentacji pod koniec 2019 r. Musk informował, że trzysilnikowa wersja Cybertrucka z napędem na wszystkie koła będzie miała uciąg holowniczy na poziomie 6350 kg. Łatwo wyobrazić sobie taką maszynę w roli holownika przyczepy kempingowej, radzącej sobie nawet w trudnym terenie, i to przy zerowej emisji spalin. Informacja, że Cybertrucka można wykorzystać również do zasilania w energię elektryczną, na pewno zachęci kolejne osoby do składania zamówień. Niestety, trzeba uzbroić się w cierpliwość – choć planowo produkcja pojazdu ma ruszyć jeszcze w tym roku, to Tesla nie wyklucza opóźnień i być może trzeba będzie poczekać do roku 2022.