artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
W targach uczestniczyli przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów z całej Europy.
W targach uczestniczyli przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów z całej Europy.

Za nami XI Międzynarodowe Targi Turystyki

Czas czytania 2 minuty

Przez dwa dni (12-13.04) blisko 70 wystawców promowało turystykę dziedzictwa poprzemysłowego i tras podziemnych. Inicjatywa zabrzańskiego magistratu jest unikatowym wydarzeniem w skali naszego kraju.

Oficjalnego otwarcia XI Międzynarodowych Targów Turystyki dokonała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik wraz z Nikolettą Nikolopoulou – dyrektor biura na Polskę i Czechy Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej. W targach uczestniczyli przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów z całej Europy. Można było odwiedzić stoiska przygotowane przez wystawców m.in. z Grecji, Czech, Słowacji i Polski. A wszystko to na terenach MOSiR – hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu.

Zabrze udaje Greka!
Partnerem tegorocznej edycji targów była Grecja, a przedstawiciele Biura na Polskę i Czechy Narodowej Organizacji Turystycznej dołożyli wszelkich starań, by uczestnicy tego dwudniowego wydarzenia mieli możliwość poznania ich ojczyzny zarówno od strony atrakcji turystycznych, jak i bogactwa regionalnej kultury oraz kuchni. Goście targów mogli posłuchać występów Zoe Tiganourii z zespołem, czy też wziąć udział w pokazie kulinarnym Teo Vafidisa – honorowego członka Chef’s Club of Greece, reprezentanta Poland Branch Office Chef’s Club of Greece.

Pokazy kulinarne z Teo Vafidis
Z pochodzenia Grek, z zawodu Szef Kuchni i Ekspert Kulinarny, z pasji ambasador kultury i kuchni greckiej w Polsce i osobowość telewizyjna. Teo Vafidis wychowywał się w Serres pod Thesalonikami, gdzie jego rodzina prowadziła tradycyjną restaurację. Gdy skończył 10 lat, spędzał tam każdy wolny weekend, pomagając w kuchni. W dorosłym życiu wiele podróżował. Był właścicielem 17 restauracji w Grecji, Niemczech, Austrii i Polsce, do której zawiodła go miłość do żony Małgosi i gdzie ostatecznie osiadł.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
XI edycja targów to także konferencja
Międzynarodowe Targi Turystyki towarzyszyły dwudniowej XVI Międzynarodowej Konferencji Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego. Na zaproszenie Miasta Zabrze i Polskiej Izby Turystyki przyjechali eksperci z kraju i zagranicy, m.in. z Belgii, Francji, Słowacji, Czech, Niemiec, Chorwacji i Grecji. Tematem tegorocznej dwudniowej konferencji były „Działania edukacyjne w promocji turystyki dziedzictwa przemysłowego”.


Rafał Dobrowolski19.04.2019
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News