artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon

Wybitny półmetek Caravan Salon Düsseldorf

Czas czytania 3 minuty
Wybitny półmetek Caravan Salon Düsseldorf
 fot. Bartłomiej Ryś

Stali bywalcy targów w Düsseldorfie doskonale wiedzą, że w trakcie Caravan Salon odbywają się tu także targi Turystyki Pieszej i Trekkingu – Tour Natur. Zanim jednak blisko skojarzona z turystyką motorową impreza ruszy na dobre, czas na pierwsze komentarze z hal dedykowanych fanom caravaningu.

Z myślą o czekających nas atrakcjach już dziś warto odwiedzić witrynę Tour Natur (www.tournatur.com). Targi Turystyki Pieszej i Trekkingu potrwają od 1 do 3 września. Okazja to niebywała, bo bilety wstępu na Caravan Salon uprawniają także do odwiedzenia targów Tour Natur oraz w dniu wizyty na targach do korzystania z darmowych przejazdów komunikacją miejską oraz pociągami (drugą klasą) w strefie VRR (www.vrr.de). Więcej informacji na stronie www.caravan-salon.com w zakładce „Visitors”.

Półmetek nader obiecujący

Wystawcy sprzętu kempingowego, producenci kamperów i przyczepy, dystrybutorzy akcesoriów turystycznych – wszyscy, którzy szczelnie wypełnili kilkanaście hal targowych Caravan Salon 2017, mogą cieszyć się rekordową frekwencją na swych stoiskach.

– Dość powiedzieć, że na półmetku targów odnotowaliśmy ponad 130 000 zwiedzających, czyli o 18% więcej niż w roku ubiegłym – informuje w komunikacie wysłanym dziś w południe Stefan Koschke, dyrektor Caravan Salon Düsseldorf. – Skoro tylko w ciągu pierwszych trzech dni impreza cieszy się rekordową frekwencją wśród uczestników, to można być pewnym, że wielu z nich przybyło tu, by po raz pierwszy doświadczyć walorów turystyki motorowej. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie strefą „StarterWelt – Entdecke Camping & Caravaning”, gdzie świat caravaningu otwiera swe podwoje dla zupełnie „świeżych” fanów caravaningu.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Odkryj caravaning – otwórz się na świat

Wspomniana strefa znajduje się w potężnym namiocie (pawilon nr 18) i stanowi tegoroczne novum imprezy. To właśnie tu na przybyłych czekają wykłady ekspertów, którzy dzieląc się swym doświadczeniem, pomagają nieobeznanym w temacie dokonać optymalnego wyboru z niezliczonej propozycji kamperów i przyczep kempingowych. Jak przygotować się do podróży, jak planować wyjazdy zimą, a jak latem, jakie akcesoria uznać za niezbędne... – każdego dnia w strefie Forum trwają prezentacje poświęcone różnorakim aspektom turystyki motorowej. Pomysł obliczony na prezentację różnorakich aspektów caravaningu okazał się strzałem w dziesiątkę!

Będzie kolejny rekord?

Czy padnie rekord frekwencji sprzed roku – zobaczymy. Wiele wskazuje, że padnie rekord sprzedanych pojazdów turystycznych. Nader optymistyczne komentarze, jakie da się słyszeć od wystawców, korespondują z wynikami ankiet, jakie przeprowadziła w Düsseldorfie organizacja branżowa. Stowarzyszenie Przemysłu Caravaningowego (CIVD) przeprowadziło już pierwsze ankiety wśród producentów przyczep i kamperów. Prawie dwie trzecie producentów „domów na kołach” twierdzi, że sprzedało więcej pojazdów niż w tym samym okresie ubiegłego roku.


Administrator30.08.20170
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News