Reklama
Bilbord - Exide 07.01-30.11 Sebastian

TARGI

15 dni temu  15.10.2020, ~ Bartłomiej Ryś   

Udane targi Caravans Salon 2020 [FOTO]

fot. Szymon Kwiatkowski

To było pierwsze wydarzenie targowe w Polsce po ogłoszeniu pandemii. Branża, pomimo niezwykle udanego roku, nie miała okazji spotkać się "na żywo" z klientami. My, jako branżowi dziennikarze, nie mogliśmy uczestniczyć w żadnej konferencji prasowej prezentującej nowości - te były (i de facto są nadal) zakazane. Poznańskie targi Caravans Salon 2020 były więc pierwszą możliwością zobaczenia na własne oczy nowych kamperów, przyczep kempingowych, spotkania się z dealerami i zwykłymi caravaningowcami, którzy licznie przybyli na okołotargowy zlot.

Poznańskie targi Caravans Salon rosną z roku na rok. Niegdyś była to tylko impreza-dodatek do wiosennego Motor Show. Dziś to pełnowymiarowa impreza skupiająca wielu czołowych dealerów kamperów, przyczep kempingowych, namiotów i akcesoriów z całego kraju. Pandemia koronawirusa targom poznańskim znacznie pomogła. Caravans Salon były pierwszym wydarzeniem po ogłoszeniu pandemii i pierwszą możliwością zaprezentowania nowości przygotowanych przez różnych producentów na sezon 2021. 

Niewątpliwie Adria Astella pokazana na stoisku firmy Elcamp była jedną z perełek tych targów. Luksusowa przyczepa kempingowa będąca również mobilnym domkiem na kołach miała zostać premierowo pokazana podczas wiosennej edycji Motor Show. Te wydarzenie, ze względu na pandemię, nie mogło się odbyć. Astella jednak wróciła do Poznania i przyciągała wzrok dosłownie każdego pomimo wysokiej ceny opiewającej na ponad 50 tysięcy euro.

Astella to jednak nie wszystko. Zarówno Grupa Elcamp jak i CarGO! Poznań mogły się pochwalić gigantycznymi stoiskami, na których zaprezentowano kilkadziesiąt przeróżnych kamperów i przyczep kempingowych. Współpracę pomiędzy firmami było doskonale widać podczas całego wydarzenia. Część pojazdów ze znaczkiem Adrii stała na stoisku CarGO pomimo, że oficjalnym dealerem tej marki firma nie jest. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko przyklasnąć obu firmom - taka współpraca to zasady fair play w codziennej pracy i dużo korzyści dla nas, Klientów. BRAWO!

Premierowo, nie tylko po raz pierwszy w Polsce, ale również i całej Europie firma mCamp z Dzierżoniowa pokazała model iSmove od Niesmanna+Bischoff'a. To luksusowy producent słynący z dużych, ciężkich i drogich kamperów. Teraz jednak zaskoczył i zaprezentował 7-metrową "integrę", która waży zaledwie... 2860 kilogramów w stanie gotowym do jazdy. Wygląda niesamowicie, w środku sprawia wrażenie bardzo solidnej i nowoczesnej a zbiornik na wodę o wielkości 200 litrów jest rekordowy w tej klasie pojazdów. Byliśmy nim oczarowani! Wkrótce na naszym kanale na YouTube będziecie mogli zobaczyć materiał video prezentujący ten niezwykły pojazd. Cena? 600 tysięcy złotych brutto.

Wreszcie na polskich targach zostały zaprezentowane kampery z najwyższej półki. Za sprawą firmy CamelCamp w Poznaniu na żywo mogliśmy zobaczyć dwa najnowsze modele pojazdów ze stajni MORELO. To klasa sama w sobie, kampery wyposażone we wszystko co tylko jest możliwe. Nie kosztują mało - ich ceny zazwyczaj startują od miliona złotych w górę, ale i tak chętnych do ich zobaczenia nie brakowało. Dość powiedzieć, że każdego dnia do pojazdów ustawiały się dłuuugie kolejki. 

Firma CC Kutno również, po raz pierwszy w Polsce, zaprezentowała luksusowe kampery marki Concorde. To olbrzymy kosztujące nawet 1,5 mln złotych! Prócz nich, mogliśmy zobaczyć nowe Dethleffs'y - zarówno kampery jak i przyczepy kempingowe. Niezwykle ciekawie prezentuje się Dethleffs Just 90, czyli specjalny model z poziomu "entry level" przeznaczony dla początkujących, chętnych do rozpoczęcia przygody z caravaningiem, ale jednocześnie posiadających ograniczony budżet. Również zaprezentujemy je w materiale video.

ACK Kampery to jeden z największych dealerów nowych kamperów i przyczep kempingowych w naszym kraju. Firma z Kędzierzyna-Koźle zaprezentowała kilkadziesiąt kamperów marki Benimar oraz kilka różnych przyczep Steckerman. Oferty obu marek cieszyły się gigantycznym zainteresowaniem wśród zwiedzających. ACK to jednak nie tylko sprzedaż nowych pojazdów. To również jeden z największych sklepów z akcesoriami kempingowymi. Na miejscu mogliśmy się zapoznać z produktami liczonymi w setkach. Co więcej, przedstawiciel firmy zapowiedział, że już wkrótce ACK Kampery stworzą pierwszy "supermarket", czyli sklep samoobsługowy z akcesoriami. Nie możemy się doczekać!

Zlot należy zaliczyć do jak najbardziej udanych pomimo, że sporo załóg na weekend nie dojechało (pomimo wcześniejszych zapisów). Był to błąd - atmosfera niesamowita, organizacja jak zawsze na najwyższym poziomie a dodatkowym ułatwieniem był słupek serwisowy firmy CamperSystem.

Mieliśmy okazję poznać wielu z Was na naszym stoisku. Jak zawsze mogliście kupić naszą prenumeratę, archiwalne numery i gadżety. Nie zabrakło kącika technologicznego.

Strefa retro zorganizowana przez naszego współpracownika, Grzegorza Dubrowskiego, była miłą odskocznią od ciągłego oglądania nowoczesnych pojazdów. 

Namioty? Były! I to jakie!

Pojawiły się wypożyczalnie kamperów...

...kampery wyprawowe, niezwykle ekstremalne, przystosowane do każdych warunków...

...oraz kamper-vany, tak bardzo lubiane praktycznie... wszędzie, nie tylko w Polsce. Tutaj Globe-Traveller.

A tu WaveCamper, firma, która swoje zabudowy z powodzeniem sprzedaje nie tylko w Polsce, ale również za granicą. To pełna dbałość o detale i najwyższa jakość - zresztą Ci, którzy mieli okazję zobaczyć je na żywo z pewnością potwierdzą te słowa.

Mocno promowaliśmy Kociewie, czyli region skąd wywodzi się redakcja "Polskiego Caravaningu". 

Krótko mówiąc i tym samym podsumowując targi, było to wydarzenie z pewnością udane, obfitujące w wiele premier, których nie mogliśmy wcześniej zobaczyć nawet na eventach zagranicznych. Polska caravaningowa rośnie w siłę o czym świadczy prezentacja pojazdów luksusowych. Jest na nie popyt a to zawsze cieszy i zwiastuje rozwój całej branży. 

Po raz kolejny chcielibyśmy podziękować Organizatorowi za ciepłe przyjęcie, świetną współpracę na wielu płaszczyznach oraz bezproblemowe wspinanie się po szczebelkach kolejnych zadań. Jak zawsze profesjonalizm na 100%!

A teraz? Teraz przygotowujemy się do kolejnych targów, ale już w Nadarzynie. Camper&Caravan Show 2020 startuje 23 października. Do zobaczenia!

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony