artykuły

TARGI
ReklamaBilbord - ACK steckerman 01.12-05.01 Sebastian
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu
  fot. Szymon Kwiatkowski Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu

Ptak Warsaw Expo podsumował targi 

Organizator szóstej edycji targów caravaningowych Camper&Caravan Show 2021 podsumował wydarzenie. Według przekazanych informacji, ponad 28 tysięcy odwiedziło hale wystawowe a swój asortyment zaprezentowało 109 wystawców. Podano również datę przyszłorocznej edycji: 23-25 września 2022 roku.

Nie jest tajemnicą, że pomiędzy Międzynarodowymi Targami Poznańskimi (MTP) a Ptak Warsaw Expo trwa zażarta walka o klientów. Obie firmy dysponują dużym zapleczem by stworzyć dobre targi caravaningowe, obie próbują na wszelkie sposoby ściągnąć zarówno wystawców jak i potencjalnych gości. Po tak zwanym „boomie” na kampery i przyczepy kempingowe to właśnie branżowe targi caravaningowe stały się „oczkiem w głowie” dla obu instytucji.

W tym roku Poznań był pierwszy - szybciej podsumował targi i szybciej podał również datę przyszłorocznej edycji Caravans Salon: 21-23 października 2022. Ptak natomiast zaplanował Camper&Caravan Show miesiąc wcześniej: 23-25 września 2022. Tym samym zostały wysłuchane prośby wystawców by oba wydarzenia zorganizować z przynajmniej miesięcznym odstępem po to, by odpowiednio móc zaplanować swój udział, głównie pod kątem logistycznym. 

Co przyniesie przysżłość? Wszystko wskazuje na to, że walka o klientów będzie coraz bardziej zacięta. Poznań już dziś szeroko komunikuje o przyszłorocznej edycji, zbiera opinie, zastanawia się, jak uprzyjemnić pobyt targowy zarówno dla samych wystawców jak i zlotowiczów. Przypomnijmy, że na terenie MTP mieści się około 130 załóg - tutaj Ptak Warsaw Expo „rządzi” bo podczas tegorocznej edycji targów zgromadził ponad 680 załóg. Być może Poznań zdecyduje się na poprawienie jakości a nie ilości bo z dostępnym miejscem na terenie MTP może być ciężko.

A co z wystawcami? Poznań pochwalił się, że pierwsi z nich już zadeklarowali swój udział w przyszłorocznej edycji. 

Druga połowa października jest idealnym terminem dla całej branży, ze względu na odpowiedni czas po premierach w Niemczech, w przyszłym roku stawiamy jesienią tylko na Poznań - powiedział Łukasz Chlebny, właściciel firmy „Centrum Campingowe” zlokalizowanej m.in. w Kutnie. 

W podobnym tonie wypowiedział się również Radosław Gogulski (członek zarządu Cargo Group) oraz Andrzej Zawiliński (prezes zarządu Grupy Elcamp). Czy wystawcy zdecydują się na udział tylko w jednej imprezie targowej? A jeżeli tak, to w jakiej? Na te pytania odpowiedzi poznamy zapewne nie wcześniej niż na wiosnę przyszłego roku. 


Bartłomiej Ryś05.11.20210

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW