artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord - ACSI

Przed nami największe targi w Polsce - Motor Show 2017

Czas czytania 5 minut
Przed nami największe targi w Polsce - Motor Show 2017

Już w tym tygodniu, 6 kwietnia, rozpocznie się największe święto motoryzacyjne w Polsce - poznańskie targi Motor Show 2017. W tym roku znajdziemy 4 salony tematyczne: samochodowy, motocyklowy, truck oraz (dla nas najważniejszy) kampery. Szczegóły?

6 kwietnia, jak co roku, to tak zwany „Press Day”, czyli dzień przeznaczony dla mediów. Publiczność będzie mogła szturmować progi Międzynarodowych Targów Poznańskich od 7 do 9 kwietnia w godzinach 10:00-18:00. Na kilkadziesiąt tysięcy osób będzie czekało 150 wystawców i aż 14 pawilonów.

Zlot Karawaningowy

Jest nieodzownym elementem salonu caravaningowego. Już po raz piąty targowe tereny zostaną zdominowane przez miłośników spędzania wolnego czasu w „domu na czterech kółkach”. Każdy taki zlot, to okazja do spotkań, rozmów, wymiany cennych doświadczeń i co ważniejsze, planowania wspólnych wyjazdów na rozpoczynający się nowy sezon. To również wędrówki między pojazdami, zwiedzanie wnętrz i porównywanie akcesoriów. 

Organizator:
Polskie Towarzystwo Turystyki Camperowej i Caravaningowej, Camper Team i magazyn „Polski Caravaning"
Kiedy: 6.04-09.04.2017 r.

Nowości targowe

Camp & Trailer – autoryzowany dealer Adrii! 

Autoryzowany dealer firmy Adria, wiodącego producenta kamperów i przyczep na rynku europejskim.  Ponad 50 lat doświadczenia, powoduje że Adria to ceniona marka, którą cechuje najwyższa jakość i niezawodność! Ergonomiczne, designerskie wnętrza oraz nowoczesne rozwiązania, doceniają nie tylko użytkownicy ale również fachowcy z branży caravaningowej.  Podczas prestiżowej Gali European Innovation Award 2017 dwa modele Adrii nagrodzone zostały w kategoriach Interior Design oraz Overall Concept Caravan. 

ReklamaPrzed nami największe targi w Polsce - Motor Show 2017 1
Oferta pokazowa dostępna na naszym stoisku i www.campandtrailer.pl!

Pawilon 15

Hobby 

SZERSZE DRZWI WIĘCEJ ŚWIATŁA

Oprócz modeli linii Ontour, wszystkie pozostałe przyczepy Hobby doczekały się szerszych o 40 mm drzwi wejściowych. Jednoczęściowe, wraz z wewnętrznymi zawiasami, nie tylko dodają przyczepie luksusowego sznytu (przede wszystkim dzięki swojej wielkości), ale zwracają również uwagę oryginalnym designem i dobrze przemyślanymi detalami.

Wraz z powierzchnią drzwi powiększyły się okna, przez które do przyczepy wpada teraz więcej światła. Wewnętrzna strona to praktycznie schowki, kosz na odpady i siatka przeciw owadom. Drzwi są ponadto skutecznie uszczelnione, a wewnętrzne zawiasy zabezpieczają przed kradzieżą.

HAMOWANIE W STYLU PREMIUM

W przyszłości wszystkie przyczepy Hobby korzystać będą z technologii, która do tej pory zarezerwowana była dla modeli Premium. Mowa o Knott-ANS – automatycznym systemie regulacji hamulca, który standardowo montowany jest teraz we wszystkich przyczepach Hobby. System wykrywa zużycie klocków hamulcowych, automatycznie dopasowując siłę hamowania – tak, aby na oba koła była on zawsze taka sama. Umożliwia to znacznie szybszą stabilizację przyczepy podczas hamowania awaryjnego.

STABILIZACJA Z PLUSEM

Firma Knott oferuje elektroniczny system stabilizacji ETS od 2009 roku. Wersja „z plusem” zaprojektowana została specjalnie dla Hobby i będzie dostępna po raz pierwszy w sezonie 2017 jako opcja fabryczna dla wszystkich przyczep tego producenta do modelu 660.

ReklamaŚT2 - motorshow 06.02-07.04
Jak to działa? Podczas jazdy czujnik monitoruje ruchy przyczepy. Zbierane dane są analizowane w czasie rzeczywistym i klasyfikowane jako bezpieczne lub niebezpieczne. Jeśli wykryte zostanie rzeczywiste niebezpieczeństwo, system reaguje błyskawicznie i inicjuje proces hamowania. Zapewnia to stabilność prowadzenia zestawu nawet podczas nagłych bocznych podmuchów wiatru lub podczas jazdy po nierównościach. 

NOWY SYSTEM SATELITARNY

Inną nowością dostępną ekskluzywnie dla wszystkich przyczep Hobby od sezonu 2017 jest w pełni automatyczny system satelitarny CAP 650 firmy Kathrein. Choć obrotowa antena typu BAS 66 ma zaledwie 21 cm wysokości, to oferuje praktycznie taki sam zakres jak modele większe. System obsługiwany jest za pomocą panelu sterowania Hobby TFT, jednostka obrotowa sterowana jest za pośrednictwem konwertera CAP. Jednostka sterująca pozwala na podłączenie każdego telewizora i odbiornika do tunera SAT. A ponieważ antena ma podwójne LNB, z systemem mogą być zintegrowane dwa dowolne odbiorniki. Instalacja i eksploatacja systemu satelitarnego są niezwykle proste – aby odbierać programy telewizji cyfrowej w czasie podróży, wystarczy tylko jeden kabel koncentryczny.

TWÓJ POJAZD POD RĘKĄ

Od kiedy Hobby wprowadziło do swoich pojazdów technologię CI-BUS, wszystkimi funkcjami i urządzeniami w przyczepie kempingowej lub kamperze można łatwo zarządzać i kontrolować z poziomu centralnego panelu TFT. Na tym jednak funkcjonalność tego rozwiązania się nie kończy. Na sezon 2017 Hobby zapowiedziało własną aplikację, która umożliwi sterowanie wszelką technologią na pokładzie z zewnątrz – za pośrednictwem urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety. HobbyConnect działa zatem jako interfejs pomiędzy systemem zarządzania urządzeniami pokładowymi CI-Bus a światową siecią internetową. Oznacza to, że właściciele pojazdów marki Hobby będą mogli stworzyć bezpośrednie połączenie ze swoim domem na kółkach z niemal każdego punktu na świecie.Aplikacje HobbyConnect ma być systematycznie rozbudowywana i aktualizowana. Początkowo będzie dostępna w Niemczech – najpierw dla przyczep, później również dla samochodów kempingowych.

Pawilon 15

2N-EVERPOL

Entuzjaści podróżowania będą mogli się zapoznać z nowościami marek takich jak:

  • Morelo - luksusowe kampery Empire Liner i Palace 90 G
  • Weinsberg - kampery 700 DG, 600 DGK i 700 MEH
  • Gimex - niemieckie naczynia z melaminy
  • Flamefield - angielskie naczynia z melaminy
  • Blaupunkt - stacje multimedialne, nawigacje, małe AGD

www.CentrumCaravaningu.pl

Pawilon 1, stoisko 3

Ponadto na targach będziemy mogli spotkać przedstawicieli takich firm jak ALLCAMP DOMIK, BALCAMP, CAMP&TRAILER, CAMP-RENT, DOMETIC POLAND, CarGo, ELCAMP, MTM Mariusz Kaizer, S-CAMP.

Będziemy również i my - serdecznie zapraszamy :) Na stronie znajdziecie relacje, fotorelacje, krótkie filmiki i relacje na żywo. Do zobaczenia w Poznaniu!


Administrator02.04.2017
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News