artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Nostalgiczny caravaning z dziecięcych marzeń

Nostalgiczny caravaning z dziecięcych marzeń

Czas czytania 2 minuty

Podczas targów Bremen Classic Motorshow 2023 dział oldtimerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze pokazał dwie gwiazdy – bohaterów dziecięcych zabaw. To Volkswagen T1 z 1962 roku, który posłużył jako prototyp dla zabawki marki Playmobil oraz prawdopodobnie największy na świecie Bulli zbudowany z klocków LEGO.

Targi Bremen Classik Motorshow 2023 (3-5 lutego) po dwuletniej przerwie były ciekawym wydarzeniem dla fanów caravaningu. A też oczywiście dla dzieci i kolekcjonerów klasycznych kamperów i przyczep kempingowych. W hali nr 5 eksperci z Hanoweru zaprezentowali swe eksponaty na wspólnym stoisku z Audi Tradition, Volkswagen Classic i Autostadt. Odwiedzający imprezę mogli odbyć tam „podróż w czasie” do dziecięcego pokoju. Często w tych marzeniach występowały samochody marki Volkswagen Samochody Dostawcze, przede wszystkim kultowy Bulli.

Tu wspomnijmy, że w 2011 roku firma LEGO wprowadziła na rynek pierwszy zestaw klocków do samodzielnego zbudowania Bulli - kampera T1 z roku modelowego 1962. Zestaw pozostawał w ofercie do roku 2020 i składał się z 1334 klocków. Kolejny zestaw pojawił się w roku 2021 i był to T2 Camper.

Na stoisku podziwiać można było nie tylko „małe” kampery-zabawki w skali 1:18. Ekspozycję zdobił prawdopodobnie największy na świecie Bulli. Pełnowymiarowy kamper T2 powstał z 400 000 klocków. Certyfikowany budowniczy LEGO odtworzył pojazd w zaledwie sześć tygodni. Wyjątkowy pojazd uzupełniają piękne dodatki, których nie powinno zabraknąć w żadnym kamperze.

ReklamaNostalgiczny caravaning z dziecięcych marzeń 1
Obok można było poznać koncepcję zabawki – tym razem od firmy Playmobil. Jesienią 2021 Playmobil uruchomił również konfigurator Bulli, za pomocą którego klienci mogą skonfigurować własnego kampera. Oprócz pięciu różnych kombinacji kolorystycznych, zamówić można zindywidualizowane tablice rejestracyjne oraz figurki. To tak, jakby w sprzedaży ponownie pojawiły się zupełnie nowe T1 Bulli – choć tym razem tylko w skali 1:18.

Fot. Volkswagen Samochody Dostawcze


Rafał Dobrowolski06.02.20230 zdjęć 6
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News