artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Lexusy na wyprawę życia

Lexusy na wyprawę życia

Czas czytania 3 minuty

Na targach SEMA Show 2023 pokazano trzy terenowe modele, które dzięki akcesoriom sprawdzą się podczas wypraw poza utartymi szlakami. Najbardziej caravaningowa wersja skrywa obozową kuchnię, która przewożona jest na specjalnej platformie przymocowanej z tyłu auta. Po rozłożeniu zapewnia wystarczającą przestrzeń do przygotowania posiłków.

Do 5 listopada trwała w Las Vegas najnowsza odsłona prestiżowych targów Specialty Equipment Market Association (SEMA) Show. Dla koncernów motoryzacyjnych to doskonała okazja, by pokazać swoje auta z najnowszymi akcesoriami lub w wersjach, które podkreślają najważniejsze atuty danego modelu.

Lexus od lat wykorzystuje to wydarzenie do zaprezentowania swoich ekskluzywnych aut w niecodziennej odsłonie. Tym razem prezentowano egzemplarze, które wybitnie skrojono na potrzeby fanów podróżowania.

Wyprawowe akcesoria dla nowego Lexusa GX

Gwiazdą stoiska Lexusa był model GX 550 Overtrail+ AAP Build w wyjątkowym, dwukolorowym malowaniu nadwozia Earth and Black. Pod maską auta pracuje silnik V6 o pojemności 3,4 l, który osiąga 354 KM mocy i współpracuje z 10-stopniową, automatyczną skrzynią biegów.

Lexusy na wyprawę życia 1

Wrażenie robi wyposażenie dodatkowe auta. GX 550 Overtrail+ AAP Build ma pokładową sprężarkę do opon, a także całą listę akcesoriów zwiększających możliwości przewozowe auta. Na dachu zamontowano bagażnik Prinsu z kuframi bagażowymi, na tylnych bocznych szybach umieszczono dodatkowe panele, do których można przymocować choćby kanistry, a z tyłu auta zainstalowano drabinę ułatwiającą dostanie się do bagażnika dachowego. W standardzie są też przedmioty przydatne w trudnym terenie jak łopata, drabiny piaskowe czy kanistry o pojemności blisko 8 litrów każdy.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Lexus LX z deską SUP na dachu

Lexus LX 600 Premium AAP Build został przygotowany z myślą o tych, którzy lubią spędzać czas nad wodą. Zaprezentowaną w Las Vegas wersję wyróżniają akcesoria dodatkowe. Ochronę przed deszczem i słońcem na biwaku zapewnia rozkładana markiza.

Lexusy na wyprawę życia 3

Auto wyposażono też w obozową kuchnię, która przewożona jest na specjalnej platformie przymocowanej z tyłu auta. Po rozłożeniu zapewnia wystarczającą przestrzeń do przygotowania posiłków. Na dachu zamontowano bagażnik przystosowany do transportu desek SUP.

A w najbardziej niedostępne zakątki?

W Las Vegas Lexus zaprezentował model GX 460 Premium AAP Build, czyli stworzony na bazie auta poprzedniej generacji. Samochód w kolorze Matte Yellow Saffron wyposażony został w elementy, które sprawdzą się na biwaku z dala od cywilizacji, a największe wrażenie robią podwójny, trzymetrowy, rozkładany hamak oraz lodówko-zamrażarka o pojemności aż 63 litrów, którą umieszczono w bagażniku.

Lexusy na wyprawę życia 4

Nie zapomniano o elementach, które pozwolą dotrzeć w najbardziej niedostępne zakątki. Auto ma 18-calowe felgi aluminiowe z oponami AT, osłonę podwozia, a także drabiny piaskowe i przenośną sprężarkę powietrza. Do wnętrza auta łatwiej się dostać dzięki dodatkowym stopniom bocznym.

Fot. Lexus


Michał Żak06.11.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News