artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord - bookingcamper

Frankfurt LIVE: znamy cenę Opla Vivaro Life

Czas czytania 2 minuty
Frankfurt LIVE: znamy cenę Opla Vivaro Life
 fot. Mirosław Giecewicz

O premierze kamper-vana od Opla szeroko pisaliśmy TUTAJ. Dziś, wizytując Salon Samochodowy IAA 2017 we Frankfurcie, mogliśmy nie tylko zobaczyć nowy model na własne oczy, ale także poznać dokładne dane techniczne.

Krótko przypomnijmy: Opel Vivaro Life to wielofunkcyjny kamper na bazie vana. Jakiego? Dziś już to wiemy. Napędzać go będzie silnik Diesla BiTurbo o pojemności 1600 cm3 i mocy 145 KM, który współpracować będzie z 6-biegową skrzynią biegów i systemem Start/Stop. Cena? Startuje od 44.535 Euro. 

Jak wygląda Vivaro Life? W środku znajdziemy duże, typowe dla Opla siedzenia, które są wygodne i sprawiają wrażenie, że będą dobrym „kompanem” podczas długich podróży a nasz kręgosłup może się z nimi zaprzyjaźnić. Na desce rozdzielczej nie znajdziemy żadnych „fanaberii”, postawiono na sprawdzone i proste rozwiązania, które są jednocześnie funkcjonalne. Dużo twardego plastiku, ale ogólne wrażenie jest pozytywne.

Dwa pojedyncze fotele można przesuwać w różnych kierunkach i obracać o 360 stopni. Efekt? Przy drobnej kolacji, możemy siedzieć naprzeciwko siebie. Ostatni rząd siedzeń natomiast został przekształcony w łóżko. Długość? 190 cm. Wyściółka nie jest zbyt miękka co zaliczamy na poczet plusów.

Obok siedzeń znajdziemy dwa gniazda USB i jedno 220V, które współpracuje z transformatorem napięcia. Trzeba być jednak ostrożnym, ponieważ w Life znajdziemy wyłącznie jedną baterię. Jeżeli wykorzystamy zbyt dużo zgromadzonej w niej energii, to na następny dzień nasze auto może mieć problem z odpaleniem. 

ReklamaSródtekstowy YT PC
W standardzie znajdziemy porządne oświetlenie LED a w opcjach - składany stół i system grzewczy. 

Premiera? Początek 2018 roku, ale zamówienia można składać już teraz.


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News