artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
FORVIA podczas targów CES 2023

FORVIA podczas targów CES 2023

Czas czytania 3 minuty

Po raz pierwszy w Las Vegas globalny dostawca branży motoryzacyjnej zaprezentuje połączone portfolio technologii Faurecia i HELLA, które odpowiadają na megatrendy w zakresie elektryfikacji, zautomatyzowanej jazdy i spersonalizowanych kokpitów.

Od dobrych kilku lat na Consumer Electronics Show (CES) nie brak gadżetów i mniej czy bardziej rewolucjonizujących życie produktów. Generalnie też coraz bardziej targi w stanie Nevada zaczynają przypominać motoryzacyjne show. To właśnie na CES prezentowane są nowości, które wyznaczają przyszłe trendy zastosowań elektroniki we wszystkich dziedzinach życia. A to może być ciekawy trop dla żądnych poszerzania komfortu życia na pokładzie pojazdów niedalekiej przyszłości.

FORVIA to siódmy globalny dostawca branży motoryzacyjnej, który od połączenia marek Faurecia i HELLA ma ambicje odpowiadać na megatrendy w zakresie elektryfikacji, zautomatyzowanej jazdy i spersonalizowanych kokpitów. I to właśnie kokpity, a też siedzenia samochodowe będą magnesem przyciągającym uwagę podczas CES 2023 (5-8 stycznia, USA).

Jak będą wyglądały miejsca siedzące w najnowszych pojazdach?

Na pewno będą powstawać ze zrównoważonych materiałów, a ich projekt uwzględniał zasady gospodarki obiegowej. I z coraz większym udziałem kompozytów nieplastikowych.

Nie tylko inżynierowie FORVIA są pewni, że wiele roślin (na przykład len i bambus) nadaje się do wykorzystania jako biokompozyty. Wielkie nadzieje pokłada się w konopiach uprawianych na skalę masową. Wykorzystanie naturalnych włókien pozwoliło stworzyć m.in. produkty z rodziny NAFILean, które są średnio o 25% lżejsze niż ich konwencjonalne odpowiedniki i oszczędzają około 28% emisji CO2. A kolejna generacja NAFILean ® jest w fazie rozwoju. NAFILean Perf ® będzie oferował największą jak dotąd redukcję wagi i emisji CO2 (odpowiednio 41% i 58%).

ReklamaFORVIA podczas targów CES 2023 1
Wkrótce standardem mają być siedzenia pochodzące z biosurowców, o przedłużonym cyklu życia. Fotele będą modułowej architektury, elastyczne w aranżacji. Projektowane tak, by uwzględnić przestrzeń na baterie trakcyjne - w przypadku pojazdów elektrycznych. I oczywiście, by zapewnić bardziej komfortowe wrażenia dla pasażerów.

Spersonalizowanie doświadczeń w cyfrowym i zrównoważonym kokpicie

Pokłady najnowszych pojazdów to wysokonapięciowe technologie zarządzania energią i termiką w pojazdach elektrycznych, które w portfolio rozwiązań FORVIA obejmują: koncentrator kontroli chłodzenia, ładowarkę pokładową o dużej gęstości, wysokonapięciową przetwornicę DC/DC oraz lekkie, skalowalne systemy zarządzania akumulatorami, zaprojektowane w celu maksymalizacji wydajności i zmniejszenia rozmiaru, złożoności i kosztów.

Podczas CES 2023 czeka nas światowa premiera technologiczna kokpitu, którego reaktywne przyciemnianie i wyświetlacz immersyjny oferują kierowcy bezpieczne i nowe doświadczenia cyfrowe. Więcej szczegółów poznamy podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Fot. FORVIA


Rafał Dobrowolski04.01.2023 zdjęć 2
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News