artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord - Stenaline 03.04-30.04 Sebastian
Dethleffs ze światowymi premierami na CMT 2024

Dethleffs ze światowymi premierami na CMT 2024

Czas czytania 6 minut

Od roku modelowego 2024 w przyczepach c’go i c’go up standardem będzie cyfrowy system zawiadywania domem na kołach wprost z telefonu. Znamy też kolejne szczegóły na temat gamy modelowej kamperów, które marka Dethleffs zaprezentuje na targach CMT w Stuttgarcie.

Targi CMT, które potrwają w dniach 13–21 stycznia 2024 roku, będą obfitować w premiery nowej gamy modelowej na stoisku marki Dethleffs. W najnowszym komunikacie prasowym ujawniono nieco więcej na temat kamperów w pełni zintegrowanych w klasie średniej, które zastąpią modele z serii Trend, Pulse i Pulse Classic.

Pada zapowiedź, że znaczące unowocześnienia bestsellera rynkowego bazują na dobrze sprawdzonych rozwiązaniach. Mając jednak na uwadze unifikację nazewnictwa, od przyszłego roku ów najnowszy kamper będzie się nazywał po prostu: Dethleffs Trend.

Integra Trend na sezon 2024

Kontenerowa zabudowa kempingowa będzie miała lewe drzwi, tj. te prowadzące do szoferki kierowcy. Bez zmian, cała konstrukcja nadwozia powstawać będzie w technologii Lifetime, więc z podłogą pozbawioną drewna, co poprzekłada się na wyjątkową trwałość zabudowy.

Dethleffs ze światowymi premierami na CMT 2024 1

Nowy Trend charakteryzuje się także licznymi funkcjami zapewniającymi komfort, które znajdziemy już w wyposażeniu podstawowym, jak np. szerokie (70 cm w świetle) drzwi do zabudowy.

Dethleffs ze światowymi premierami na CMT 2024 2

I tak, jak w przypadku modeli w połowie zintegrowanych, tak i tu podłoga jest całkowicie płaska, tj. pozbawiona wyniesienia w strefie za tylną osią pojazdu.

ReklamaDethleffs ze światowymi premierami na CMT 2024 3
A co nas czeka na pokładzie? Koncepcja oświetlenia Light Moments (dostępna w opcji) stworzyć ma szczególnie nastrojową atmosferę. Skądinąd we wnętrzu dominować mają dekory drewna o przekroju poprzecznym na meblach, kontrastujące z szarymi powierzchniami i ciemnym sufitem. Nowością będą materace z zimnej pianki o grubości aż 150 milimetrów, co zapewni najwyższy komfort snu – propozycja to dostępna we wszystkich układach wnętrz w pełni zintegrowanych kamperów Trend na sezon 2024.

Dethleffs ze światowymi premierami na CMT 2024 4

Yoka Go dla pasjonatów sportu

Pojazd (na zdjęciu głównym) ma tylko 599 cm długości i 220 cm szerokości. Kamper stanowiący połączenie walorów furgonu Ford Transit z izolowaną konstrukcją częściowo zintegrowanego samochodu kempingowego miał swą premierę na targach Caravan Salon 2023 w Düsseldorfie. Wtedy prezentowany w cenie wyjściowej 46.999 euro służył po prostu sondowaniu popytu. Dziś wiadomo, że trafi do seryjnej produkcji.

Dethleffs ze światowymi premierami na CMT 2024 5

Z tyłu Yoka Go zachwyca ogromną tylną klapą z oknem, która ułatwia załadunek sprzętu sportowego, a jednocześnie zapewnia niezakłócony widok. Jeszcze większe wrażenie robią dwuskrzydłowe drzwi (o szerokości 115 centymetrów) po prawej stronie zabudowy.

Dzięki mniejszej liczbie stałych elementów zabudowy, w środku jest wybitnie przestronny, więc spokojnie zamieścimy tu nie tylko rowery, ale nawet motocykl. Kamper homologowany ma być jako 2- lub 4-miejscowy. W standardzie jest kontrola trakcji, asystent ruszania pod górę i asystent hamowania, więc Yoka Go to idealny wybór dla aktywnych fanów caravaningu. O ile tylko zaakceptują brak "strefy mokrej" (pomieszczenia łazienki z prysznicem i WC). Jest za to obszerna szafa ubraniowa.

Dethleffs ze światowymi premierami na CMT 2024 6

ReklamaŚT2 - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Minimalistyczne podejście wyraża się w tym, że o ile standardem jest ogrzewanie postojowe, to od nabywcy zależy, czy 15-litrowe pojemniki na wodę (czystą i szarą) zechce podwoić o kolejne, a moduł kuchenny doposażyć w lodówkę kompresorową. Analogicznie jest z miejscami do przechowywania. Tekstylne szafki górne mogą służyć np. na pikniku i są tak zaprojektowane, by można dowolnie konfigurować tak powiększaną kubaturę poręcznych schowków.

Dethleffs ze światowymi premierami na CMT 2024 8

Van Globetrail: teraz także VW Crafter

Fiat Ducato, Citroen Jumper czy Ford Transit – ten popularny kampervan będzie od roku modelowego 2024 dostępny także z nadwoziem furgonu VW Crafter.

Dethleffs ze światowymi premierami na CMT 2024 9

Debiut modelu Globetrail 600 DR Performance ma stanowić propozycję w wyższej klasie średniej. Standardowe wyposażenie obejmuje fotele w szoferce typu Comfort Seat+ i wygodną kanapę z odchylanym oparciem w drugim rzędzie siedzisk. We wnętrzu dominować będą tekstylne okładziny ścienne o wyglądzie filcu. Standardem będzie koncepcja oświetlenia „Light Moments”, ale największą ciekawostką na pokładzie będzie na pewno brodzik prysznica licujący się z poziomem podłogi.

Dethleffs ze światowymi premierami na CMT 2024 10

Za sprawą poszerzenia ścian bocznych, główna sypialnia na tyłach to łóżko poprzeczne o wymiarach 2,0 x 1,4 m, więc pełnowymiarowa.

Dethleffs ze światowymi premierami na CMT 2024 11

Dethleffs rozszerzy też serię Globetrail o dodatkowe układy wnętrz, które będą do zamówienia z wyposażeniem Classic i Advantage. Już teraz dostępnych jest 12 układów wnętrz, co w połączeniu z pięcioma różnymi rodzajami łazienek daje niesamowity wachlarz wyboru. Najciekawiej jawi się premiera prawdziwego mistrza kompaktowych rozmiarów: model Globetrail 540 DR ma tylko 540 centymetrów długości nadwozia. Kolejna nowość to o 40 cm dłuższy Globetrail 600 ER ze wzdłużnymi łóżkami w głównej sypialni.

Cyfrowy standard przyczep c’go i c’go up

Na CMT 2024 w Stuttgarcie Dethleffs pokaże także odświeżone wnętrza przyczep kempingowych c’go i c’go up.

Dethleffs ze światowymi premierami na CMT 2024 12

Mowa o modelach skrojonych dla rodzin. I to nawet 7-osobowych! A to wszystko w bardzo kompaktowym wydaniu, bo największy model 525 KR ma tylko 7,5 metra długości (licząc z dyszlem przyczepy) i dmc 1600 kg. Ta sztuczka udała się za sprawą wysokich wnętrz (208 cm), opuszczanej z podsufitki sypialni (o wymiarach 200 x 144 cm) nad kanapą w salonie i nawet trzech piętrowych łóżek dla najmłodszych.

Dethleffs ze światowymi premierami na CMT 2024 13

Dethleffs ze światowymi premierami na CMT 2024 14

Nowa stylistyka wnętrz łączy jasne drewniane elementy dekoracyjne z atrakcyjnymi materiałami tapicerki i kolorowymi akcentami. Okładziny ścienne w kolorze cappuccino o strukturze skóry przeplatają się z jasnoszarymi powierzchniami o lnianym dotyku. Ostatecznego wyboru dokonujemy spośród trzech tapicerek siedzisk (Ronda, Estepona i Manilva) w kolorze ciemnobrązowym, stonowanej zieleni lub koniaku.

Najbardziej spektakularną nowością jest jednak cyfrowa jednostka informacyjna systemu Dethleffs (SIU). Od roku modelowego 2024 dostępna w standardzie, pozwoli zdalnie zawiadywać pokładowymi urządzeniami zabudowanymi. Korzyści z aplikacji Dethleffs Connect zainstalowanej na telefonie można będzie rozbudowywać o kolejne funkcje.

Fot. Dethleffs


Michał Żak15.12.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News