artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian

Zimowy numer PC już jest!

Zimowy numer PC już jest!

Magazyn „Polski Caravaning” po raz osiemdziesiąty trafi do kiosków, salonów z prasą i naszych prenumeratorów. W najnowszym numerze skupiliśmy się przede wszystkim na tematach związanych z zimowym caravaningiem. Nie zabrakło porad, relacji z podróży i dużej liczby nowości, które udało nam się zobaczyć na największych, niemieckich targach CMT. W tym roku świętowały one swoje 50. urodziny.

To właśnie relacja targowa otwiera pierwszy numer naszego magazynu w 2018 roku. Pokłosie targów jest widoczne również w pozostałych działach. Piszemy nie tylko o „dużych” premierach (jak chociażby najnowszy model marki Carthago), ale też o „drobnostkach” - jedną z nich jest np. pierwszy na świecie kamper bez lusterek. „Przegląd Rynku” również wypełnił się produktami, z którymi zapoznaliśmy się podczas targów CMT 2018. Warto tu wspomnieć o najlżejszym systemie stabilizacji przyczepy czy systemie transportu rowerów w garażu naszego kampera. Warto też zapoznać się z nowym działem „Giełda caravaningowa” oraz ofertą elektrycznych skuterów, rowerów i innych pojazdów, które w prosty sposób wrzucimy do kampera lub przyczepy.

Zima i zimowy caravaning zdecydowanie zdominowały ten numer.

Przeczytacie m.in. o narciarskiej Karyntii w południowej Austrii. To właśnie tam wybraliśmy się na krótki urlop i przy okazji zapoznaliśmy się z infrastrukturą caravaningową. W Nassfeld przygotowano aż 110 kilometrów stoków - to prawdziwy raj dla tych, którzy kochają zimowe szaleństwo.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Kilka stron poświęciliśmy na relację z zimowych wypadów, w które autorzy zręcznie wpletli bardzo dużo cennych wskazówek. Warto o nich pamiętać podczas każdego zimowego wyjazdu caravaningowego. Wspominamy również o trawersie Alp z kamperem w tle - warto poznać szczegóły tego wyjątkowego wydarzenia.

Nie zabrało również relacji podróżniczych z nieco cieplejszych regionów. 

Kolejne strony to oczywiście testy kamperów i przyczep - to zdecydowanie Waz ulubiony dział. Tym razem nasz dziennikarz przetestował alkowę ze stajni Knaus / Weinsberg. „Wół roboczy” w pozytywnym znaczeniu to zdecydowanie najlepsze określenie tego 6-osobowego pojazdu.

Nie zabrakło również testu Mitsubishi ASX - SUVa, który świetnie sprawdzi się jako auto na co dzień i jako holownik nawet do ciężkiej przyczepy kempingowej. 

A wśród ciekawostek: kamper na gąsienicach, spanie na ścianie, oświetlenie w kamperze i agregaty prądotwórcze jako niezbędne źródło zasilania podczas zimowych wojaży.

Kolejne strony to już opisy najnowszych kamperów i przyczep, które miały swoją premierę na targach CMT 2018. Jest co podziwiać!

Już dziś zapraszamy do zakupu naszego magazynu lub zamówienie prenumeraty. Dzięki tej opcji, cena jednego egzemplarza jest o wiele niższa, niż „normalnie” :)