artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord Ubezpieczenia assistance

Truma - ważna informacja dotycząca bezpieczeństwa produktu

Czas czytania 3 minuty
Truma - ważna informacja dotycząca bezpieczeństwa produktu

Producent ogrzewania postojowego komunikuje o konieczności wymiany zewnętrznego gniazdka wtykowego przyłącza gazu Truma oraz 2 zaworów gazowych.

W ramach systemu zabezpieczenia jakości produktów Truma stwierdzono, że w przypadku zewnętrznego gniazdka przyłącza gazu Truma oraz dwóch zaworów gazowych może wystąpić nieszczelność. Dotyczy to wyłącznie produktów wyposażonych w uchwyt koloru żółtego i oznakowanych jednym z niżej podanych kodów:

Truma - ważna informacja dotycząca bezpieczeństwa produktu 1

Wskutek nieszczelności ww. produktów o podanej specyfikacji może dojść do niekontrolowanego ulatniania się z nich gazu. W niekorzystnych warunkach może dojść do wybuchu gazu i obrażeń użytkowników, acz producent jednocześnie uspokaja, że dotychczas nie odnotowano tak drastycznych przypadków zagrożenia życia.

Zalecany spokój

Firma Truma jest producentem najwyższej jakości urządzeń klasy premium cechujących się absolutną niezawodnością.

Naszym najwyższym priorytem jest bezpieczeństwo i zadowolenie naszych klientów – uspokaja dział prasowy producenta.

- W celu uniknięcia wszelkiego ryzyka podjęliśmy jednak wspólnie z naszym poddostawcą decyzję o wymianie wszystkich produktów o podanej specyfikacji. Prawdopodobieństwo wystąpienia awarii u Państwa jest bardzo niewielkie. Mimo to prosimy Państwa o przestrzeganie następujących środków ostrożności.

I tu pada katalog czynności, które pozwolą się cieszyć bezpieczeństwem użytkowania instalacji gazowej.

Sprawdź we własnym zakresie 

ReklamaTruma - ważna informacja dotycząca bezpieczeństwa produktu 2
W pierwszym rzędzie należy:

  • Zapewnić natychmiastowe wyłączenie instalacji gazowej. W tym celu należy zamknąć butle gazowe (zbiornik gazu) lub odłączyć zewnętrzne doprowadzenie gazu.
  • W przypadku przystawki namiotowej należy zapewnić dobrą wentylację.
  • Sprawdzić kod zaworu umieszczony poniżej żółtego uchwytu (ilustracja u dołu). W celu odczytania kodu należy ewentualnie przekręcić pierścień na zaworze. Należy zwrócić uwagę na to, aby podczas kontrolowania instalacji nie znajdowały się w pobliżu żadne źródła zapłonu. 
  • Jeżeli Państwa produkt oznakowany jest kodem od …01.2016… do …01.2017… , prosimy o skontaktowanie się ze swoim sprzedawcą, partnerem serwisu – Truma Service Partner lub centrum serwisowym – Truma Service Zentrum w celu bezpłatnej wymiany odpowiedniego artykułu. Wymiana urządzenia może być wykonana tylko przez przeszkolony personel i wymaga jedynie kilku kroków montażowych. 
  • Do czasu wymiany urządzenia nie wolno ponownie uruchomić instalacji gazowej!
  • Jeżeli Państwa produkt jest oznakowany innym kodem niż podanym w powyższej tabeli, mogą Państwo swoją instalację gazową ponownie uruchomić i bez obawy nadal użytkować.

W razie pytań i wątpliwości należy skontaktowanie się z:
Truma Service Zentrum
E-Mail: service@truma.com
Telefon +49 (0)89 46 17- 20 20

Truma - ważna informacja dotycząca bezpieczeństwa produktu 3

Truma - ważna informacja dotycząca bezpieczeństwa produktu 4


Administrator30.04.20170
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News