artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord - ACSI
Sylwester w kamperze. A może w przyczepie?

Sylwester w kamperze. A może w przyczepie?

Czas czytania 5 minut

Przyczepa kempingowa, przestrzeń mieszkalna kampera, a czasami nawet kampervana nadają się do zabawy. Tak, nawet tej tanecznej, co dokumentują liczne przykłady ze zlotów lub spontanicznych wyczynów targowych. Z czasów szkolnych lub studenckich pamiętamy także, że do dobrej zabawy wystarczy winda lub schowek na szczotki, a więc niewielka przestrzeń pojazdu kempingowego nie może być przeszkodą…

Zbliża się czas sylwestrowych szaleństw inaugurujący karnawał. Można oczywiście próbować pobić rekord ilości osób w jednym kamperze, ale my proponujemy spędzić pierwszą noc nowego roku w bardziej cywilizowanych warunkach, chociaż oczywiście w caravaningowym stylu i klimacie. Jak grzyby po deszczu – tym śnieżno-grudniowym – pojawiły i pojawiają się propozycje imprez sylwestrowych organizowanych przez kempingi, kluby caravaningowe, ośrodki z miejscami dla kamperów i przyczep, a także całe wyprawy sylwestrowe kamperami i z przyczepami w zorganizowanych grupach. My prezentujemy kilka z nich inspirując i zachęcając do obserwowania naszej listy nadchodzących wydarzeń caravaningowych.

Sylwester w kamperze. A może w przyczepie? 1

Caravaningowy sylwester z CamperTeam – potrwa od soboty 30 grudnia do poniedziałku 1 stycznia na terenie JuraPark Bałtów i będzie miał formułę zlotową. Sporą atrakcją będzie tutaj niewielka odległość od stoków narciarskich, bliskość krytego lodowiska oraz pozostałych zimowych atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Chorwacja w karnawałowym rytmie

ReklamaSylwester w kamperze. A może w przyczepie? 2
- to zdecydowanie ciekawy pomysł! Aby wyszaleć się w klimacie ciepłej nocy można zapisać się na wyprawę z CampRest i obrać kierunek na kemping Čikat. To już eskapada na 7 dni, ale czas podróży zrekompensują atrakcje wodne, trasy rowerowe i świetnie skomponowane menu.

New Year Party Pod Brzozami – ta impreza startuje już 29 grudnia! W programie wieczorki integracyjne przy ognisku i muzyce dla wszystkich miłośników caravaningu, Sylwestrowe szaleństwo w nocy z 31 grudnia na 01 stycznia z wieloma atrakcjami… Wśród nich impreza z DJ-em w GórBarowej restauracji, ognisko z kiełbaskami, rozgrzewające grzane wino, powitanie Nowego Roku z lampką szampana, na plaży w blasku pochodni i fajerwerków.

Noworoczny zlot dla przyczep i kamperów – na tę imprezę o nazwie nie budzącej wątpliwości jak „tabletka na ból głowy” zaprasza parking „pod Babią Górą”. O stan głowy po imprezie w góralskim stylu można się obawiać, ponieważ na parę w ramach poczęstunku przypada tutaj pół litra wódki. Niektórzy twierdzą że „to jest nic”, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zamówić na miejscu więcej. W planie kulig z pochodniami z pieczoną golonką i kapustą zasmażaną, chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz barszcz. Zabawa w swojskim stylu!

Sylwester Elcamperos w Molo Resort Camping – to już właściwie gwarancja „grubej biby”, a co najmniej „bani u cygana”. No dobra, tak na serio to jednak przyzwyczailiśmy się, że zloty organizowane przez Elcamp stoją na wysokim poziomie, a więc i tutaj będzie na pewno właśnie tak. Spodziewać się trzeba piątkowej imprezy powitalnej z atrakcjami przy ognisku i grzanym winie, sobotniego wieczoru z klubową muzyką na żywo, i oczywiście Balu Sylwestrowego w restauracji Alter Molo. Będzie też pokaz sztucznych ogni, lodowisko darmowe dla każdego zlotowicza, bowling i wiele atrakcji dla dzieciaków. Zabawa potrwa 4 dni.

Noworoczne Kamperowanie nad Balatonem w Trzebini – na ten splot atrakcji zaprasza La Playa Resort & Camp. Czytamy więc – „Wszystkich miłośników caravaningu, dla których sezon trwa cały rok zapraszamy do wspólnej zabawy na naszym campingu, z dostępem do sauny i balii ogrodowej z hydromasażem nad brzegiem Balatonu w malowniczym Sercu Trzebini, w którym klimat zimy nabiera nowego wymiaru, a widok jeziora i zimowy krajobraz sprawią, że ten weekend będzie niezapomniany”. Można więc będzie oprócz szampańskiej zabawy skosztować regeneracji w wyjątkowym miejscu.

Sylwester Camping Wyspa Energetyk to z kolei 3 noce na kempingu z podgrzewanymi dropami i dostępem do wody pitnej. Tutaj również górski i góralski klimat, bliskość wyciągów narciarskich Gromadzyń, Laworta, Ustrzyki Dolne, Bieszczad.ski i Wańkowa, oraz 3 śniadania w Tawernie u Michała. O popularności miejsca niech świadczy rezerwacja wszystkich domków stacjonarnych. Trzeba więc się spieszyć, aby podobnie szybko nie rozeszły się parcele kempingowe!

Sylwester na Horyzoncie – z gór lecimy nad morze prosto do Chłapowa z wizją Sylwestra na piasku bałtyckiej plaży… albo w rytmie szumu fal. Jakkolwiek by nie patrzeć Bałtyk potrafi być piękny także zimą! Na Kempingu Horyzont trafimy na gorącą sylwestrową zabawę z DJ-em, sauną, zimnymi i gorącymi napojami i bufetem w podobnych temperaturach. Cena jest bardzo atrakcyjna jak na imprezę noworoczną, ponieważ wynosi jedyne 200 zł od osoby!


Szymon Kwiatkowski06.12.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News