artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord - dethleffs 04.06-30.06 Sebastian
Nowy kamper park na południu Polski
  fot. Krzysztof Hudzik

Nowy kamper park na południu Polski

Czas czytania 3 minuty

W Dobczycach (woj. małopolskie) powstaje infrastruktura caravaningowa na 60 stanowisk, wpisująca się w założenia kamper parku, a może nawet kempingu? Otwarcie nowej bazy dla fanów pojazdów kampingowych zaplanowane jest na wiosnę 2023 roku.

Nowy kamper park na południu Polski 1

Kompleks hotelowo-restauracyjny. Fot. Krzysztof Hudzik

Pole przeznaczone dla kamperów i przyczep usytuowane jest na terenie należącym do Hotelu Dobczyce i ma powierzchnię ok. 1 hektara. Obiekt wyróżnia się ciekawym położeniem. Leży na Górze Jałowcowej – w pięknej leśnej scenerii, skąd rozciąga się panoramiczny widok na Beskid Wyspowy i Jezioro Dobczyckie (zbiornik retencyjny). To zaledwie 20 km na południe od granic Krakowa. Można tam dojechać przez Wieliczkę lub od strony Myślenic (niewiele ponad 10 km od popularnej „Zakopianki”). Obecnie trwają prace, których celem jest przygotowanie pola kempingowego o standardzie czterech gwiazdek. Przez obszar postojowy mają przebiegać dwie drogi utwardzone o położeniu równoległym. Dzięki temu pojazdy będą mogły stać w czterech rzędach. Powstanie 60 parceli dla pojazdów. Każde stanowisko będzie miało 7 metrów szerokości i 10 metrów długości. Plany rozbudowy infrastruktury elektrycznej zakładają odpowiedni rozstaw słupów oświetleniowych i doprowadzenie łącza światłowodowego. W budynku hotelowym istnieje już zaplecze sanitarne. Obecnie znajdują się tam: pomieszczenie z aneksem kuchennym i zmywarką do naczyń, toalety oraz pomieszczenia z natryskami.

Nowy kamper park na południu Polski 2

ReklamaNowy kamper park na południu Polski 3
Zaplecze sportowo-rekreacyjne (basen). Fot. Krzysztof Hudzik

Gospodarze obiektu przykładają dużą wagę do rozwiązań ekologicznych.

- Chcemy zadbać o środowisko naturalne, dlatego stawiamy na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii – zaznacza Paweł Nostkiewicz, właściciel Hotelu Dobczyce. Wśród działań proekologicznych, jakie zaplanowano w związku z uruchomieniem nowego pola kamperowego są m.in. takie inwestycje jak: montaż paneli fotowoltaicznych (wykorzystanie energii słonecznej do produkcji prądu), budowa oczyszczalni ścieków oraz zastosowanie systemu zagospodarowania wody deszczowej (deszczówka przeznaczona będzie do mycia i czyszczenia).

Nowy kamper park na południu Polski 4

Zapora na Jeziorze Dobczyckim. Fot. Krzysztof Hudzik

W budynku głównym Hotelu Dobczyce funkcjonuje restauracja, specjalizująca się w kuchni polskiej w nowoczesnym wydaniu. Z kolei na terenie kompleksu znajdują się rozległe tereny rekreacyjne: ścieżki spacerowe, plac zabaw dla dzieci, kort tenisowy, a także boiska do gier zespołowych, gdzie można zagrać w siatkówkę plażową, piłkę nożną oraz w koszykówkę. Jest tam również odkryty basen o wymiarach 25 x 18m wraz z brodzikiem dla najmłodszych, czynny w sezonie letnim (wstęp bezpłatny dla gości kempingu i hotelu) oraz plaża. Warto dodać, że na powstającym polu kamperowym stoi już duża altana z ławkami, mogąca pomieścić nawet 80 osób. Z tego miejsca wspaniale widać Jezioro Dobczyckie. W pobliżu znajduje się zapora wodna, a obok niej średniowieczny zamek oraz skansen, które warto odwiedzić.

ReklamaNowy kamper park na południu Polski 5

Szymon Kwiatkowski24.11.2022
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News