artykuły

abc-caravaninguABC CARAVANINGU
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Toalety do zabudowy serii Dometic CT4000

Toalety do zabudowy serii Dometic CT4000

Czas czytania 3 minuty

Te ulepszone w stosunku do modeli CT3000 są produkowane już blisko dekadę. I nic nie straciły ze swych walorów. Są lekkie, a rozbudowane portfolio wariantów gwarantuje łatwy montaż w pojazdach typu furgon.

Produkty z serii 4000 firmy Dometic cieszą zainteresowaniem nie tylko producentów pojazdów kempingowych, ale właśnie klientów detalicznych. Skądinąd to właśnie z myślą o łatwym montażu powstał całkiem niedawno tzw. zestaw odświeżający, czyli Dometic Renew Kit, w skład którego wchodzą: nowa deska z pokrywą, kompletna kaseta oraz opakowanie popularnych tabletek do toalet Dometic PowerCare.

Słów więcej o najnowszych modelach, tj. CT4000 i CTS4110. Model wolnostojący CTS4110 nie ma zintegrowanego zbiornika na wodę, za to posiada konsolę przyłączeniową na ścianie. 7-litrowy zbiornik świeżej wody jest w opcji. Łatwo taki zintegrować z urządzeniem, skoro zasilanie wodą jest podłączone za pomocą zaworu elektromagnetycznego umieszczonego w obudowie toalety. Trzeba wtedy jeszcze dokupić pompę wody (wymagana jej wydajność to 7 l/min). Docenimy skądinąd fakt, że panel sterowania i obsługi jest zintegrowany z konsolą przyłączeniową na ścianie.

Jak łatwo zamontować toalety do zabudowy marki Dometic dowodzi instrukcja dla modelu CTS4110. Taka toaleta WC jest wodoszczelna i może być montowana w przestrzeni prysznicowej. Kształt cokołu umożliwia szczelne jej osadzenie w kołnierzu brodzika lub w wprost w podłodze zabudowy kempingowej.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Krzywizny ścian pojazdu typu furgon?

To właśnie z myślą o perfekcyjnym dopasowaniu dostępne są specjalistyczne warianty - z wysoką i niską konsolą plecową, bez konsoli oraz z różnymi wysokościami dolnej obudowy. Miska ustępowa jest ceramiczna, a pokrywa i siedzisko obrotowe, co tym bardziej ułatwia montaż w ciasnych przestrzeniach, np. w narożu pojazdu. Jak taką toaletę wkomponować? Wystarczy dołączony szablon umieścić na zewnątrz poszycia pojazdu, by tym sposobem przystąpić do wycięcia otworu o wymiarach 31 x 36 cm. Montując ramę, która stanowić będzie mocowanie dla klapy serwisowej, baczmy, by skrzydło nie otwierało się „pod wiatr”. Wspomniana rama mocowana jest z obu stron poszycia furgonu, używamy tu zarówno śrub montażowych co kleju. Wybierając miejsce na pokładzie należy mieć na uwadze łatwość wysuwania i wsuwania ruchomej kasety zbiornika. Trzeba jeszcze przygotować przepust dla węża odpowietrzającego. Tu akurat docenimy nowy, pasywny system wentylacji z silniejszym przepływem powietrza, który eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Fot Dometic.

Fot. Na zdjęciu Dometic CTS4110. Toaleta tego typu jest idealnym rozwiązaniem dla firm zabudowujących, ale również dla tzw. vanliferów, którzy samodzielnie budują swojego kampera lub kampervana


Rafał Dobrowolski30.09.2022 zdjęć 1
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News