artykuły

abc-caravaninguABC CARAVANINGU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon

Nie rób sobie wrogów

Nie rób sobie wrogów

Zachowanie na kempingu

Czas urlopowy trwa! Część z Was z pewnością gościła już w tym sezonie na kempingu w Polsce lub za granicą, ale część dopiero będzie miała okazję. Dlatego też przedstawiamy zbiór zasad, do których należy zastosować się podczas pobytu na kempingu, aby spędzony tam czas należał do najprzyjemniejszych.

Staramy się przyjechać na kemping w ciągu dnia, co ułatwi nam rozbicie swojego obozowiska, a nie będziemy przeszkadzał innym, robiąc to wieczorem.

Zajmujemy tylko to miejsce na rozbicie namiotu czy postawienie pojazdu kempingowego, które wskazał nam pracownik kempingu.

Zajmując miejsce na kempingu, witamy się z sąsiadami. Wystarczy krótkie „halo”, któremu będzie towarzyszył uśmiech. Na europejskich kempingach nikt nie przechodzi obok siebie obojętnie!

Załogi przebywające już na kempingu powinny udzielać informacji, porad i pomocy załogom przyjeżdżającym na kemping. Taka pomoc jest szczególnie cenna w czasie niepogody czy po zapadnięciu zmroku.

Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami. Pozostali goście kempingu, tak samo jak my, przyjechali tu wypocząć. Przestrzegajmy więc ciszy nocnej!

Nie naruszajmy spokoju innych przez głośne rozmowy, śmiech i krzyki.

Nie wpraszamy się do sąsiadów, żeby „zobaczyć jak mają w środku”. Jeżeli ktoś sam nas nie zaprosi, nawet nie myślmy o tym, aby tak postąpić.

Podłączając się do prądu nie możemy powodować nawet chwilowego braku zasilania u naszych sąsiadów. Gdy okaże się to niezbędne, uprzedzamy ich o tym.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Zrzut brudnej wody możemy wykonywać tylko w miejscach do tego przeznaczonych!

Mycie samochodu/przyczepy na stanowisku kempingowym jest niedopuszczalne!

Utrzymujmy porządek i wyrzucajmy wszystkie śmieci do odpowiednich pojemników.

Poruszanie się pojazdami mechanicznymi na terenie kempingu ograniczamy do minimum.

Dzieci zawsze powinny znajdować się pod nadzorem rodziców lub osób, którzy są za nie bezpośrednio odpowiedzialne.

Jeżeli przyjeżdżamy na kemping ze swoim pupilem, trzymajmy go na smyczy i sprzątajmy po nim.

W razie wypadku czy awarii bezwzględnie udzielamy pomocy, a w sytuacji, gdy jesteśmy świadkiem nieprzyjemnych sytuacji, o incydencie powiadamiamy pracowników recepcji kempingu.

Równie ważna zasada na koniec – zawsze zapoznajemy się z regulaminem danego kempingu i przestrzegamy go.

Oprac. JZ


Administrator16.12.20140