artykuły

abc-caravaninguABC CARAVANINGU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Jak zbudować stanowisko serwisowe dla kamperów?

Jak zbudować stanowisko serwisowe dla kamperów?

Czas czytania 3 minuty

Laik pomyśli że to miejsce naprawy kamperów, warsztat,... Podróżujący kamperem pomyśli “w końcu zrzucę ścieki i zatankuje wodę”. Pod pojęciem serwisu kampera  kryje się usługa polegająca na opróżnieniu zbiorników szarej (mydliny) i czarnej wody (toaleta) oraz zatankowanie czystej wody. Na zachodzie stanowiska serwisowe spotkamy przy każdej większej miejscowości. Niektóre są ogólnodostępne, w innych należy wrzucić kilka euro za pobór wody.

Jak to wygląda w Polsce?

W chwili obecnej punkty serwisowe można spotkać na niektórych MOP’ach (miejscach obsługi podróżnych przy autostradach), tzw. WC-BUS. Na próżno szukać stacji serwisowych w dużych aglomeracjach, które są częstym celem podróżujących kamperem. Zostają jeszcze kempingi, niestety te rzadko kiedy świadczą usługę samego serwisu, poza tym 90% jest nieczynna poza sezonem letnim. Zwiększająca się ilość kamperów na polskich drogach nie idzie w parze z dostępnością infrastruktury tak bardzo potrzebnej do tego aby swobodnie podróżować po Polsce.

Jak powinno wyglądać profesjonalne stanowisko serwisowe dla caravaningu?

Jak zbudować stanowisko serwisowe dla kamperów? 1Jest to najazdowa płyta zlewna z kratką ściekową na środku, która służy do odbioru wody szarej. Zdarza się, że kratka ściekowa może również posłużyć do zlania czarnej wody. Ma to miejsce w przypadku kamperów z automatycznym opróżnianiem kaset WC. Przy takim wykorzystaniu kratki ściekowej, ważne jest aby posiadała ona system spłukiwania. Drugim, a zarazem kluczowym elementem instalacji, jest kolumna serwisowa. Urządzenie umożliwiające opróżnienie kasety WC z kampera lub przyczepy oraz zatankowanie czystej wody. Ważnym jest aby kran do poboru wody był oddalony od sekcji do opróżniania kaset. Dodatkowo powinien być dostępny oddzielny kran do płukania kasety. Wszystko po to aby nie zanieczyścić kranuu do poboru czystej wody fekaliami z kasety WC.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Gdzie szukać profesjonalnych rozwiązań dla caravaningu?

Do niedawna dostawców profesjonalnej infrastruktury kempingowej trzeba było szukać poza granicami naszego Jak zbudować stanowisko serwisowe dla kamperów? 2kraju. Od zeszłego roku na polskim rynku działa firma Camper System, specjalizująca się w tworzeniu infrastruktury caravaningowej. Polski producent kolumn serwisowych umożliwiających dostęp do wody, prądu oraz opróżniania nieczystości płynnych z kampera lub przyczep kempingowych. Wraz z produktem zapewniają kompleksową promocję powstałej infrastruktury oraz doradztwo przy jej tworzeniu, pomoc w wyborze odpowiedniej lokalizacji i zaplanowaniu niezbędnej infrastruktury towarzyszącej.

Camper System
www.campersystem.pl
+48 501 869 202


Bartłomiej Ryś05.03.20200 zdjęć 18
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News