artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord caravanssalon mtp ZLOT 06.07-23.10 Sebastian
Zakopane to jeden z najpopularniejszych kierunków zimowych w całej Polsce
Zakopane to jeden z najpopularniejszych kierunków zimowych w całej Polsce

Zakopane - gdzie stanąć kamperem?

Święta za nami, czas szykować się na Sylwestra. Bardzo dużo posiadaczy kamperów wybiera się do Zakopanego. Przez social media co i rusz przewijają się pytania na temat otwartych kempingów lub miejscówek za free w tamtej okolicy. Postanowiliśmy zebrać wszystkie opinie w jedno miejsce.

„Pod Krokwią”

Większość osób na pobyt w Zakopanem poleca „Camping pod Krokwią”, który położony jest w południowej części tego zimowego miasteczka, na obrzeżu Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jak czytamy na oficjalnej stronie, w pobliżu znajdziemy lodowisko a właściciele kempingu organizują zawody narciarskie. 

https://polskicaravaning.pl/kempingi/pod-krokwia-kemping,3771

Cennik: osoba dorosła 15 zł, dziecko 10 zł, kamper: 50 zł, mała/duża przyczepa: 30/40 zł i podłączenie do prądu 20 zł. Nigdzie nie potwierdziliśmy informacji, jakoby w okresie sylwestrowym ceny były zawyżane (nawet podwójnie - tak sugerowali niektórzy Czytelnicy).

„Harenda”

Ciekawą opcją jest Camping Harenda https://polskicaravaning.pl/kempingi/camping-harenda-pokoje-goscinne,3773

Ceny są podobne jak „pod Krokwią”, na stronie znajdziemy też informacje o odległościach. Do centrum (Krupówki) 5 km, najbliższy wyciąg narciarski (Stacja Narciarska Harenda) 400 m.

Magiczne miejsce - „CAMPING USTUP”

Cudowni gospodarze, magiczny klimat - tak jest opisywane to miejsce. Niektórzy goście zwracają jednak uwagę na bardzo utrudniony kontakt z obiektem. Na plus zasługuje przystanek autobusowy, którym bez problemu dostaniemy się do centrum. 

https://www.facebook.com/CAMPING-USTUP-122926774392649/

Niestety, w okresie zimowym miejsce to nie funkcjonuje. Warto jednak je zapamiętać - start już 1 maja. 

„Willa Skoczek”

Oficjalna strona www może być nieco odrzucająca http://www.willaskoczek.pl/ Obiekt jednak funkcjonuje cały rok, ulokowany jest około 2,5 km od centrum (25-40 minut). 400 metrów od Willi znajdziemy przystanek, z którego odjeżdżają busy do centrum.

Cennik: osoba dorosła 12 zł, prąd 10 zł, mała/duża przyczepa 15/20 zł, kamper duży/mały 40/30 zł. 

Zakopane - gdzie stanąć kamperem? 1A miejscówki za free? Tych, niestety, zbyt dużo nie ma (zwłaszcza w samym centrum lub jego bliskich okolicach). Warto jednak wspomnieć, że niektórzy zdecydowali się na nocleg nawet pod samą sceną. Na dowód jedna z naszych Czytelniczek przesłała zdjęcie. Jak widać, można :) Warto jednak pamiętać przede wszystkim o kwestiach związanych z bezpieczeństwem takiego pobytu. 


Bartłomiej Ryś28.12.20180