PODRÓŻE

ponad rok temu  20.03.2017, ~ Administrator   

Madonna di Campiglio zyskała w tym sezonie nowy przydomek. Królowa Śniegu gotowa jest zadziwić wszystkich i dlatego panuje nam, ku uciesze całego regionu – okrzyknęli znawcy alpejskich szczytów.

Komunikat „we'll keep on skiing till 17.04.2017” zachęca fanów sportów zimowych, by jeszcze w tym sezonie rozkoszować się urokami zimowego caravaningu. Po 17 kwietnia? Jeszcze długo będzie można docenić ciszę lasu, znajdując ślady zostawione przez zwierzęta, które szukają pożywienia. Nic dziwnego. Mieszkańcy przywiązują tu dużą wagę do otaczającej przyrody i szacunek dla flory i fauny. Góry są bardzo cennym zasobem, dlatego narciarski dzień nie kończy się w Madonna di Campiglio wraz z zachodem słońca.

Social snow
Pomysłów, by społeczność przybyłych czuć się mogła tu doskonale, jest więcej. Niewątpliwą zachętą dla odwiedzin Madonna di Campiglio są ekologicznie uzasadnione pomysły, jak np. dwie nowe instalacje na biomasę, aż 50 nowych armatek śnieżnych, czy też Wi-Fi – od tego sezonu nie tylko darmowe, ale wyjątkowo szybkie.
Wracając do trwającego tu nadal sezonu zimowego, pierwszy wartościowy śnieg pojawił się tu 5 listopada. Odtąd było i jest coraz lepiej. 95% stoków objętych jest bowiem systemem sztucznego naśnieżania. Narciarze mogą wybierać spośród 100 tras o różnym stopniu trudności. 

Kempingi z certyfikatem Ecolabel
Pionierem zaangażowania w kierunku bardziej zrównoważonej polityki ekologii środowiska jest tu kemping – wyróżniony już w 2006 roku certyfikatem Ecolabel za zaangażowanie w politykę uwzględnienia zagadnień i szacunku dla środowiska.
Jak tu dotrzeć? Kierując się z Polski na południe, przejeżdżamy przez Przełęcz Brenner (tunel) na południową stronę Alp i wjeżdżamy do Włoch. Mijamy Bolzano i na zjeździe Mezzocorona skręcamy w prawo na drogę numer 43. Jedziemy nią do Cles, skręcamy w lewo na drogę numer 42 i dojeżdżamy do miejscowości Dimaro. Tu skręcamy ponownie w lewo i krętą drogą wjeżdżamy na przełęcz, a z niej kierujemy się w dół, prosto do Madonna di Campiglio. 
Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.campiglio.it/comearrivare/

Perła Dolomitów 
Madonna di Campiglio leży na wysokości 1 550 m n.p.m. w Val Rendena, u stóp szczytu Cima Brenta (3 150 m n.p.m.), w dolinie pomiędzy pasmem górskim a lodowcami Adamello i Presanella. Największą atrakcję dla miłośników freestyle'u oraz snowboardzistów stanowią cztery snowparki, a w szczególności Ursus Snow Park, będący jednym z pięciu najlepszych w całych Alpach. Największą atrakcję stanowi kolej gondolowa Pinzolo-Campiglio Express, która łączy ze sobą dwa tereny narciarskie. Z wagonika rozciągają się niesamowite widoki na pasmo Dolomitów Brenta.
Tereny narciarskie rozciągają się na wysokościach od 852 do 2 504 metrów n.p.m. Równie dobrze można spróbować tu innych form aktywności: wspinaczka lodowa, skialpinizm, paralotniarstwo, wyścigi psich zaprzęgów.

Urlop marzeń dla najbardziej wybrednych
Skoro o wybrednych gustach mowa, gdzie znajdziemy najbardziej znanych kucharzy w Dolomitach? Madonna di Campiglio oferuje dwie 1-gwiazdkowe restauracje Michelin. Pracują tu tylko najznamienitsi kucharze, w kafejkach zamówić można również okrzyknięte najlepszym winem Gambero Rosso 2015. Nocne życie? Przenosi się do modnych dyskotek i licznych klubów muzycznych.

Więcej na: www.campigliodolomiti.it

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony