artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Koronawirus w Tyrolu – decyzje i zalecenia
  fot. Fot. Tirol Tourist Board

Koronawirus w Tyrolu – decyzje i zalecenia

Rząd regionalny Tyrolu w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa w Austrii i w kraju związkowym podjął ważne kroki. Poniższe informacje dotyczą zmotoryzowanych, ale też ośrodków sportów zimowych.

Póki co (informacje z 12 marca br.) nie ma żadnych ogólnych ograniczeń dotyczących wjazdu do i wyjazdu z Tyrolu. Jedyne ograniczenia obowiązują na granicy między Austrią a Włochami. Wszystkie osoby próbujące przekroczyć granicę jadąc z Włoch do Austrii przechodzą kontrolę graniczną. W Tyrolu oznacza to kontrolę na przejściach granicznych na przełęczy Brenner, Reschen Pass i w Sillianie.

10 marca rząd austriacki wydał najwyższe ostrzeżenie dotyczące zmotoryzowanych. Osoby chcące przekroczyć granicę – jadąc z Włoch do Austrii – będą podlegać kontroli. Podkreślmy, obecnie nie ma żadnych połączeń kolejowych i nie ma lotów do i z Włoch. Wracając do zmotoryzowanych. Wszystkie osoby - niezależnie od narodowości - chcące przekroczyć granicę potrzebują zaświadczenia lekarskiego, które nie może być starsze niż cztery dni. Osoby przybywające do Austrii bez zaświadczenia lekarskiego z zamiarem pozostania w Tyrolu muszą wyizolować się w domu na 14 dni. Kto nie zamierza zatrzymać się w Tyrolu, ten nadal może podróżować przez Austrię (bez zatrzymywania się) i dalej do innych krajów.

Ośrodek narciarski Silvretta Arena

Jedna z najchętniej wybieranych destynacji zimowych w Tyrolu zostanie zamknięta w sobotę (14 marca) na polecenie władz regionalnych Tyrolu. Pobliskie ośrodki narciarskie – mowa o Kappl, See i Galtür, pozostaną otwarte. Decyzją taką podjęto w ścisłej współpracy z branżą turystyczną.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Skupiska ludzkie

W celu zwalczania rozprzestrzeniania się wirusa, do początku kwietnia odwołano wszystkie imprezy plenerowe z udziałem ponad 500 osób oraz wszystkie imprezy w pomieszczeniach z udziałem ponad 100 osób. 

- Taka decyzja może mieć również wpływ na usługi turystyczne - podkreśla Holger Gassler, Tirol Tourist Board.

- Jeśli chodzi o imprezy, prosimy o kontakt z odpowiednim organizatorem, aby uzyskać więcej szczegółów.

I zaraz po tym dodaje, że jeżeli tylko podczas pobytu w Tyrolu zauważysz objawy lub uważasz, że mogłeś zostać zarażony koronawirusem, zadbaj o samodzielną izolację w swoim pokoju (a też np. w „domu na kołach”). Natychmiast też zadzwoń na gorącą linię (pod nr 1450), a podczas rozmowy otrzymasz dalsze instrukcje, co należy zrobić. 

Ile przypadków Covid-19 jest w Tyrolu? 

Obecnie w Tyrolu jest 79 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Wspólnie z rządem krajowym, urzędami zdrowia i służbami ratunkowymi, rząd regionalny Tyrolu robi wszystko, aby jeszcze bardziej ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Bieżące informacje są publikowane w języku niemieckim i angielskim na witrynie: www.tyrol.com/informations-coronavirus


Rafał Dobrowolski13.03.20201