artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - dethleffs 04.06-30.06 Sebastian
Porto Sole, jeden z kempingów sieci Maistra w Chorwacji
Porto Sole, jeden z kempingów sieci Maistra w Chorwacji

Kempingi sieci Maistra otwarte od 23 kwietnia

Czas czytania 2 minuty

Kolejna, duża, chorwacka sieć kempingów poinformowała, że swoje bramy otwiera już 23 kwietnia. Łącznie będziemy więc mogli skorzystać z 6 pól, oczywiście z zachowaniem wszelkich możliwych zasad bezpieczeństwa.

Maistra, w porównaniu do Valamaru, podjęła decyzję o uruchomieniu wszystkich swoich kempingów jednego dnia - 23 kwietnia. Od tego momentu udać się możemy do jednego z sześciu dostępnych miejsc: Vestar, Polari, Amarin, Valkanela, Porto Sole lub Koversada. 

Na podstronie https://www.maistracamping.com/other/covid-19 możemy się zapoznać z wprowadzonymi przez sieć procedurami bezpieczeństwa, które będą obowiązywać na wszystkich kempingach. 

W pierwszej kolejności czytamy, że „kemping jest uważany za najbezpieczniejszy sposób na wakacje w tych nieznanych czasach”. Maistra zaznacza, że kontakt z innymi gośćmi jest zredukowany do niezbędnego minimum. Właściciele kamperów i przyczep mogą korzystać z urządzeń dostępnych na pokładach swoich „domów na kołach” a domki mobilne są ustawione tak, że nie mamy kontaktu bezpośredniego z innymi osobami. Te ostatnie też posiadają własne toalety i kuchnie, w których możemy przygotować posiłki.

A co z maseczkami? Te należy nosić podczas poruszania się po zamkniętych częściach wspólnych kempingu. Restauracje i bary pozostają otwarte, zwiększono przestrzeń pomiędzy stolikami do aż 4 metrów. Wszystkie elementy wspólne w recepcjach czy wspomnianych restauracjach są regularnie dezynfekowane. Personel natomiast zawsze nosi rękawiczki i maseczki ochronne. 

ReklamaŚT - biholiday 06.03-30.06 Sebastian
Plaże i baseny są dostępne na wszystkich obiektach sieci Maistra. Dezynfekcja obejmuje wszystkie elementy wspólne. Dystans społeczny jest ustalony z góry dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu leżaków. Te ostatnie, a jakże, są na bieżąco dezynfekowane. 

Krótko mówiąc: Maistra działa i można się tam czuć bezpieczenie. To co, widzimy się w Chorwacji? Aktualne zasady wjazdu do tego kraju znajdziecie tutaj.


Bartłomiej Ryś23.04.2021
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News