artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Widok na park wodny zlokalizowany na kempingu. Tuż obok są parcele i mobilne domki
  fot. Bartłomiej Ryś Widok na park wodny zlokalizowany na kempingu. Tuż obok są parcele i mobilne domki

Kemping Veštar - tam nie będziesz się nudzić [FOTO]

Czas czytania 3 minuty

Podczas naszej ubiegłorocznej akcji #AlbaniaPC odwiedziliśmy w Chorwacji jeden z kempingów należących do Grupy Maistra. Jeżeli szukacie miejsca bogatego w atrakcje, oferującego całkiem spory park wodny w który ulokowano trampolinę i głęboki basen, to dobrze trafiliście. Veštar spełni wszystkie oczekiwania.

Kemping Veštar znajduje się 5 kilometrów na południowy wschód od Rovinj. Był to nasz pierwszy przystanek w dwutygodniowej wyprawie do Chorwacji i Albanii. Na swoim koncie posiada cztery gwiazdki. Ulokowany jest w spokojnej zatoce z kamienistą plażą, której część przeznaczona jest dla naturystów. Wzdłuż zatoki znajdziemy również plaże „klasyczne”, piaszczyste. 

Na miejscu może zostać zakwaterowanych maksymalnie 2100 osób. Parcele są świetnie ułożone - praktycznie z każdego miejsca mamy świetny dostęp do morza. Na szczególną uwagę zasługuje port, w którym możemy zacumować własną łódkę lub skuter wodny. Nie mamy takiego sprzętu? Nie ma problemu - to jeden z nielicznych kempingów, na których wypożyczyliśmy bez żadnego problemu dowolny sprzęt pływający. Tuż obok portu mamy też możliwość nurkowania (funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu oraz szkółka).

Veštar oferuje sporą ilość atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nikt nie powinien się tam nudzić. Z jednej strony mamy do dyspozycji spory park wodny z trampoliną i głębokim basenem, na którym możemy swobodnie „szaleć”. Z drugiej - bogate zaplecze gastronomiczne, z restauracjami (ta w porcie zaskakuje nie tylko dobrym jedzeniem, ale i też widokami na port i morze) i straganami oferującymi świeże owoce, warzywa itd. Dużo się dzieje również „wokół” kempingu. My skorzystaliśmy z całodziennej wycieczki statkiem - to zwiedzanie, zabawa, kąpiele w morzu, opalanie i wyżywienie (w tym przeróżne trunki) w jednym. Podróżując w 9 osób mieliśmy statek wraz z przewodnikiem „na wyłączność” i zapłaciliśmy za to zaledwie 40 euro od osoby. Warto!

ReklamaKemping Veštar - tam nie będziesz się nudzić [FOTO] 1
Pole oferuje 523 parcele w tym 435 z podłączeniem do wody, prądy i możliwością zrzutu „szarej”. Internet (Wi-Fi) śmiga bez żadnych problemów. Pamiętajmy, by przestrzegać ciszy nocnej - jest ona w tym miejscu ściśle przestrzegana. 

Kemping otwarty jest od 19 kwietnia do 29 września. Parcelę można wynająć już w cenie 7,50 euro za dobę. Szczegóły można znaleźć tutaj: https://polskicaravaning.pl/kempingi/camping-vestar,5091

#ChorwacjaPC 


Bartłomiej Ryś16.02.2019 zdjęć 9
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News