artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia

Kawa, jazz i zlot kamperów w Radomiu!

Czas czytania 3 minuty
Kawa, jazz i zlot kamperów w Radomiu!

Brak planów na 17-19 sierpnia? Lubicie jazz i kawę? Podróżujecie kamperem? Organizatorzy imprezy połączyli wszystkie te aspekty w jedną, niezwykłą całość. Dodajmy do tego wyjątkowe miejsce (malowniczy zalew na Borkach) i wówczas otrzymamy świetną, weekendową propozycję muzyczno-caravaningową.

Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego to impreza, która odbyła się w ubiegłym roku w Radomiu i… okazała się niemałym sukcesem. Jak mówią organizatorzy:

Poziom festiwalu i jego pozytywny odbiór przez koneserów jazzu, media i władze Radomia zmotywowały nas do zorganizowania jego drugiej edycji, tym razem na większą skalę. W tym roku Café Jazz Festival odbędzie się nad malowniczym zalewem na Borkach, a pieczę nad jego organizacją powierzono Miejskiemu Ośrodkowi Kultury „Amfiteatr” w Radomiu.

Dyrektorem artystycznym drugiej edycji wydarzenia został wybitny pianista i kompozytor Wojciech Kamiński, dotychczasowy dyrektor festiwalu „Złota Tarka”. To gwarancja znakomitego poziomu imprezy i starannie przygotowanego programu.

Na II Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Café Jazz Festival Radom 2018 nad zalewem Borki będzie można posłuchać wszystkich odmian tego starego, dobrego gatunku, począwszy od ragtime, poprzez stride piano, boogie-woogie, Nowy Orlean, dixieland aż do swingu – mówi Wojciech Kamiński.

Ci, którzy do tej pory unikali wszystkiego, co związane z pojęciem „jazz”, z pewnością znajdą podczas festiwalu coś dla swojego ucha i serca. Rozmarzycie się przy bluesie, rozbujacie przy boogie-woogie, zachwycicie kunsztem wirtuozerii przy ragtime, rozkołyszecie przy dixielandzie i odpłyniecie przy swingu – zachęca dyrektor artystyczny Café Jazz Festival.

ReklamaKawa, jazz i zlot kamperów w Radomiu! 1
Wszystkie smaki kawy

Café Jazz Festival to również kawa, jej rozmaite odsłony i niezbędny anturaż. W miasteczku festiwalowym na Borkach wystawiać się będą firmy z branży kawiarskiej, nie zabraknie bezpłatnych degustacji i pokazów alternatywnego parzenia tego aromatycznego napoju.

150 ekip z całej Europy

Festiwalowi towarzyszyć będzie również Międzynarodowy Zlot Kamperów, na którym pojawi się przeszło 150 ekip m.in. z Niemiec, Szwecji, Białorusi czy Czech. Będzie je można podziwiać w specjalnym miasteczku festiwalowym, które powstanie nad zalewem w Borkach. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla właścicieli „domów na kołach” - wycieczki po Radomiu i okolicach, wspólne biesiady, wieczorki integracyjne itd.

Organizatorzy gwarantują podłączenie do prądu, toalety oraz prysznice. Będzie również możliwość zrzutu nieczystości i opróżnienia toalety kasetowej. Opłata zlotowa (od 16 do 19 sierpnia) wynosi 250 zł od załogi, dzieci gratis. Załoga jednoosobowa: 150 zł. Istnieje możliwość przyjazdu dzień wcześniej i pozostania po zlocie dzień dłużej (koszt 20.00 zł/doba). Biuro zlotu czynne będzie od czwartku 15.08.2017.

Zapisów można dokonywać za pośrednictwem strony CamperTeam.pl lub na e-mail: kamper@cafejazz.eu

Szczegóły całego wydarzenia dostępne są tutaj http://cafejazz.eu/ 


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News