artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Jedziemy kamperem na Sunrise Festival 2018!
  fot. Sebastian Kowal

Jedziemy kamperem na Sunrise Festival 2018!

Czas czytania 3 minuty

Caravaning, kampery i przyczepy kempingowe kojarzą się przede wszystkim z osobami dojrzalszymi, którzy pragną wypoczywać w ciszy i spokoju na łonie natury. Troszeczkę na przekór i troszeczkę po to, by pokazać również młodym osobom zalety posiadania kampera, postanowiliśmy zabrać taki pojazd na wyjątkową (nawet na skalę europejską) imprezę, która właśnie rozpoczyna się w Kołobrzegu - Sunrise Festival 2018! 

Caravaning to wolność, nieskrępowana wolność podróżowania, która (chyba nieco z „automatu”) została przypisana dla ludzi dorosłych, dojrzałych. A co z młodymi? Przecież dla nich wycieczka kamperem to również świetna przygoda zwłaszcza, że ta grupa wiekowa jest w stanie na wiele nieco mniej komfortowych rozwiązań przymknąć oko. W końcu kto nigdy nie spał w samochodzie po udanej imprezie nad morzem, niech pierwszy rzuci kamieniem. :)

Idealna okazja, by zaprezentować caravaning młodym osobom nadarzyła się właściwie sama. Kilka miesięcy temu młodsza część naszej redakcji postanowiła udać się do Kołobrzegu na Sunrise Festival 2018 - największy w Polsce festiwal muzyki elektronicznej. Bilety wstępu problemem nie były, ale już wynajęcie jakiegokolwiek apartamentu lub pokoju graniczyło z cudem. Te oferty, które widniały jako dostępne, były bardzo drogie a to, jak powszechnie wiadomo, nie jest „na rękę” młodym ludziom, którzy mają ograniczony budżet.

Wpadliśmy na pomysł: „dlaczego nie pojedziemy kamperem”? Nie szukaliśmy pojazdu drogiego i dużego. Wybór padł od razu na vana, którym łatwo się ustawimy w dowolnym miejscu Kołobrzegu i którym stosunkowo dynamicznie przejedziemy z miejsca zamieszkania do punktu docelowego.

ReklamaJedziemy kamperem na Sunrise Festival 2018! 1
Po kilku telefonach, wybór padł na firmę Balcamp, która jest naszym Czytelnikom doskonale znana. Otrzymaliśmy kamper-vana, 4-osobowego, na bazie Mercedesa Sprintera. Sama kolorystyka nawiązuje bezpośrednio właśnie do ludzi młodych - w środku tapicerka jest „wściekle czerwona” i doskonale pasuje do czerni pokrywającej auto z zewnątrz.

Na pokładzie dostępne są dwa, dwuosobowe łóżka, duża lodówka, ogrzewanie, kuchenka gazowa - jednym słowem wszystko to, co będzie nam potrzebne na takim wyjeździe. Do tego mocny silnik o mocy 163 KM i stosunkowo mała waga, więc na pokład możemy wziąć sporą liczbę bagaży. Auto, dzięki opływowej sylwetce, charakteryzuje się niewielkim zapotrzebowaniem na paliwo. Jednym słowem: będzie ekonomicznie!

Na pokład zabieramy 4 osoby, więc koszt wynajęcia pojazdu dzielimy przez 4. Z naszych rachunków wynika, że to najlepsza (i najtańsza) opcja pobytu w Kołobrzegu podczas Sunrise Festival 2018. 

Na naszym facebookowym profilu spodziewajcie się dużej ilości relacji pokazujących nie tylko sam festiwal, ale również naszego kampera. 


Bartłomiej Ryś27.07.20180
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News