artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Jedziemy do Albanii razem z Wami!
  fot. TravelHero.pl

Jedziemy do Albanii razem z Wami!

Czas czytania 4 minuty

Pierwsza, oficjalna zapowiedź naszej wakacyjnej wyprawy już pojawiła się na naszym Facebooku. Czas więc przelać tamte słowa na niniejszy tekst-zapowiedź i jednocześnie zaproszenie. Chcemy, byście czynnie wzięli udział w naszym wyjeździe i przekazali nam wszystkie niezbędne rady - w końcu nasza społeczność łączy już ponad 25 tysięcy caravaningowców!

Wyjazd do Albanii to projekt, który tlił się w naszej głowie już od dawna. Chcieliśmy stworzyć wyjazd, który zostanie zapamiętany, który pokaże kraj niezwykły, ciekawy, piękny a jednocześnie jeszcze nieodkryty, tajemniczy. Naszym zdaniem, taka jest właśnie Albania. Wielu z Was już tam było a jeszcze więcej chciałoby, ale na pewnego rodzaju obawy.

O czym mowa? Głównie chodzi o bezpieczeństwo. Utarł się mit jakoby Albania była krajem niebezpiecznym, pełnym wrogości i zła czyhającego za rogiem. Z drugiej strony ci, którzy już tam byli, rozpisują się na temat gościnności osób prowadzących kempingi, hotele, pensjonaty. Jedziemy to sprawdzić - chcemy zobaczyć drogi, infrastrukturę pod kampery, kempingi, poznać ludzi, zaprzyjaźnić się z nimi i jednocześnie zachęcić Polaków do odwiedzenia właśnie tego kraju.

Po drodze mijamy Chorwację (tam zatrzymujemy się na kilka dni w różnych hotelach) oraz Czarnogórę. Łącznie wyjazd potrwa dwa tygodnie. A czym tam pojedziemy?

To moment, w którym należy przedstawić dwóch, głównych graczy całego przedstawienia.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Pierwszym z nich jest firma Camp&Trailer ze Szczecina, oficjalny dealer marki Adria w Polsce. To ona skontaktowała nas z wypożyczalnią „Rental Camper”, która w całości oparła swoją flotę właśnie na bazie Adrii. Ten duet przekazał nam na wyjazd Adrię Coral XL Axess 670 DK - to 7-osobowa alkowa na bazie Citroena z silnikiem o mocy 160 KM. Ma 7,3 m długości i 2,3 szerokości. Co ciekawe, jest dodatkowo wyposażona w hak - tam zaczepimy przyczepę o masie do 2 ton. O samym wyposażeniu pojazdu będziemy mówili już w trakcie wyjazdu.

Firma numer dwa to wypożyczalnia kamperów 4kampery.pl - to najprawdopodobniej największa wypożyczalnia w Polsce. Wybór był olbrzymi, ale my zdecydowaliśmy się na półintegrę - Dethleffs’a Trend T 7057 DBM (w katalogu wypożyczalni znajdziecie go pod numerem 16). Bazą jest tutaj 2-litrowy Citroen o mocy 130 koni mechanicznych. Jest przystosowany do jazdy i spania w 5 osób. Wybraliśmy wersję z łóżkiem małżeńskim z tyłu pojazdu - bliźniaczy pojazd oferowany jest w wypożyczalni z dwoma łóżkami pojedynczymi. 

Oba auta dopuszczone są do ruchu na prawo jazdy kategorii „B” i ważą około 3 ton. 

Na naszą wyprawę zabieramy również kilka dodatków jak grill gazowy marki Dometic czy urządzenie eFoy GO! od Webasto. Na pokładzie znajdzie się również dron, Mavic Air, który zostanie dostarczony przez oficjalny sklep tej marki - DJI Ars. Będziemy o nich wspominać na naszych łamach.

Nawiązując do tytułu: czekamy na Wasze wskazówki, spostrzeżenia, pytania. Będziemy starali się na wszystkie kwestie odpowiadać na bieżąco. Chcemy pokazać Wam wszystkie kraje, trasy, krajobrazy, kempingi w Albanii, kulturę tamtych ludzi. Postaramy stanąć na dziko, sprawdzić bezpieczeństwo, ceny - jednym słowem spodziewajcie się kompleksowej relacji. 

ReklamaJedziemy do Albanii razem z Wami! 2
Do zobaczenia na naszych łamach! Spodziewajcie się dużej ilości zdjęć, filmów, relacji tekstowych i transmisji na żywo. Ruszamy 15-16 września i wracamy dopiero 30.09 w nocy. 

#AlbaniaPC


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News