artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - Stenaline 03.04-30.04 Sebastian

Jeden z najdłuższych snow parków w Polsce już otwarty!

Czas czytania 4 minuty
Jeden z najdłuższych snow parków w Polsce już otwarty!
 fot. Paweł Klimek

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla w ostatnią sobotę otworzyła swój snow park. Fanów aktywnego wypoczynku ucieszy też infrastruktura stworzona z myślą o podróżujących „domami na kołach”.

SnowPark w Dwóch Dolinach to miejsce z coraz większą tradycją. Park jest stale udoskonalany, a przeszkody i atrakcje są bardzo zróżnicowane. Odnajdą się tu zarówno doświadczeni riderzy, jak i ci, którzy dopiero próbują swoich sił. Jest usypany z ziemi, dzięki czemu nie jest tak zależny od warunków pogodowych jak inne tego rodzaju przedsięwzięcia.

Snow Park w Wierchomli to jedna z najdłuższych konstrukcji tego rodzaju w Polsce: - Liczy ponad 400 metrów długości i ma zróżnicowane trasy, dzięki czemu jest jednym z największych w Polsce. Poziom jego przygotowania spełnia standardy ośrodków alpejskich – mówi rzecznik prasowy Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla Przemysław Kutnyj.

Projektantem snow parku jest Michał Bartusiak, który tworzył tego rodzaju miejsca w Alpach. Obiekt jest całkowicie oświetlony, a godziny jego otwarcia to aktualnie 9:00 – 18.00.

Parking z przyłączem 230V

Malowniczo położona Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla zalicza się do czołówki najnowocześniejszych i dynamicznie rozwijających się ośrodków w Polsce. Nie zapomniano więc o fanach caravaningu.

- Dla fanów podróży „domami na kołach” udostępniamy obszerny parking pod hotelem i ten bliżej stoku – informuje nas Przemysław Kutnyj.

ReklamaJeden z najdłuższych snow parków w Polsce już otwarty!  1
- Nic nie stoi na przeszkodzie, by podłączyć się do źródła prądu 230V. Część sanitarna obejmuje wszystkie udogodnienia, poza prysznicami. Kolejnym udogodnieniem jest fakt, że teren, który stanowić może bazę noclegową dla podróżujących kamperami czy z przyczepami turystycznymi, jest stale monitorowany, co gwarantuje bezpieczny sen.

Administrujący terenami przyległymi do ośrodka narciarskiego gwarantują dogodny dojazd drogą wiodącą wprost do kolejki linowej. To o tyle istotne, że w Wierchomli śnieg utrzymuje się od listopada do kwietnia (dzięki panującemu tu mikroklimatowi termometr pokazuje o 4 stopnie mniej, niż w pobliskich miejscowościach), co czyni ją idealnym miejscem do uprawiania sporów zimowych. Nic też nie stoi na przeszkodzie organizacji zorganizowanych wypadów. Do dyspozycji fanów caravaningu jest miejsce na ognisko czy imprezę w większym gronie (np. dyskotekę). 

Sporty zimowe

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla to 2 wyciągi krzesełkowe i 7 orczykowych i 11 km, w większości oświetlonych nartostrad o różnym poziomie trudności. To tu znajduje się jedna z najdłuższych tras zjazdowych w Polsce – 3 km ciągłego szusowania! Narciarze biegowi mają zaś do pokonania 4,5-kilometrowy, niezwykle malowniczy szlak, ciągnący się od górnej stacji Wierchomla I do Bacówki nad Wierchomlą. Dla snowboardowych zapaleńców nie lada gratką jest z kolei jeden z najdłuższych (400 m) w Polsce parków snowboardowych. Snowpark jest całkowicie usypany z ziemi, dzięki czemu snowboardziści nie muszą czekać na srogą zimę. Dwie Doliny to również bogata infrastruktura: liczne obiekty gastronomiczne przy stoku, serwujące między innymi dania kuchni regionalnej, wypożyczalnia, serwis i przechowalnia sprzętu oraz jedna z najlepszych szkół narciarskich – 5 razy z rzędu znajdująca się na podium w Ogólnopolskich Zawodach Instruktorów SITN PZN.

ReklamaŚT2 - biholiday 06.03-31.05 Sebastian

Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News