artykuły

PODRÓŻE
ReklamaBilbord - Makita 01.10-31.10 Kasia
2017 rok, jeden z pierwszych naszych wyjazdów kamperem do Zieleńca na narty
  fot. Bartłomiej Ryś 2017 rok, jeden z pierwszych naszych wyjazdów kamperem do Zieleńca na narty

Hotele obłożone, w górach brak miejsc. Kampery ponownie górą?

Od 12 lutego będziemy mogli legalnie korzystać ze wszystkich obiektów hotelowych. Tego dnia zostaną również uruchomione stoki narciarskie. To wystarczyło by zaledwie w kilka dni wyprzedało się większość dostępnych apartamentów i pokoi. Jednym rozwiązaniem na najbliższy czas jest kamper lub przyczepa kempingowa.

Tuż po ogłoszeniu luzowania restrykcji w systemach rezerwacyjnych ruch była naprawdę ogromny. W google analytics wyszukiwano wszystko, co ma związek z nartami i noclegami zwłaszcza w górskich miejscowościach. Hitem okazały się pakiety walentynkowe - tłumaczy dla portalu businessinsider.com.pl Marek Łuczyński, prezes Polskiej Izby Hotelarzy.

Najpopularniejszym kierunkiem są oczywiście góry. Rekordową ilość rezerwacji zanotowano m.in. w Zakopanym czy Karpaczu. W tym pierwszym w najbliższy weekend odbędą się skoki narciarskie a do tego czynne będą wyciągi. Można się spodziewać tłumów nie tylko w samej miejscowości, ale też na drogach dojazdowych.

Noclegów praktycznie brak. Sprawdzając portal booking.com pod kątem wolnych miejsc w popularnym Zieleńcu wyszukiwarka zwróci nam informację o „braku dostępnych obiektów”. Te, które pozostały są nie tylko oddalone od centrum, ale też trzeba za nie sporo zapłacić. Wbrew pozorom popularne jest też Morze Bałtyckie. Na portalach rezerwacyjnych największą popularnością cieszy się Kołobrzeg oraz Gdańsk.

Co zrobić jeżeli się spóźniliście z rezerwacją noclegu? Co zrobić jeżeli chcecie spać bezpośrednio obok wyciągu narciarskiego? Skorzystać z dobrodziejstw samochodów turystycznych. Jeżeli nie mamy swojego kampera to możemy go oczywiście wynająć - firm świadczących usługi najmu przez cały rok jest coraz więcej. 

Niestety, na najbliższy tydzień nie mam nic wolnego. Wszystkie kampery jeżdżą, niektóre w podróżach służbowych a inne w celach rekreacyjnych. Nigdy wcześniej tak dużego zainteresowania w tym okresie nie zanotowaliśmy - podkreśla w rozmowie telefonicznej przedstawiciel firmy BAMAR Kamper. 

Jednak flota dostępnych kamperów jest w Polsce na tyle duża, że z pewnością uda się Wam wynająć pojazd dostosowany do potrzeb. A co dalej? Niczym nieskrępowana zabawa pod stokiem. Bez szukania rezerwacji, bez bojaźni o standard danego pokoju lub apartamentu. Większość górskich resortów narciarskich bezproblemowo udostępnia swoje parkingi. We wspomnianym już Zieleńcu możecie stanąć bezpłatnie, podobnie w Czarnej Górze. W Zakopanym dostępny jest Camper Park Olimp lub kemping Pod Krokwią, który będzie mógł wznowić swoją działalność od 12 lutego. W Lądku-Zdroju znajdziecie mały kamper park z pełnym serwisem i możliwością podłączenia się do prądu. 

Pełna i aktualna lista miejsc przyjaznych caravaningowcom znajduje się tutaj:

Kamperem na narty - gdzie? [LISTA MIEJSC]

To co - do zobaczenia pod stokami? Tylko pamiętajcie - w weekend może być tłoczno!


Bartłomiej Ryś09.02.20210

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 3
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW