artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Ferie zimowe 2024. Które kempingi są czynne?
  fot. Freepik

Ferie zimowe 2024. Które kempingi są czynne?

Czas czytania 4 minuty

Ferie zimowe w 2024 roku przypadają w różnych terminach, w zależności od województwa. 

Harmonogram wygląda następująco: 

  • Od 15 do 28 stycznia - dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
  • Od 22 stycznia do 4 lutego - podlaskie i warmińsko-mazurskie. 
  • Od 29 stycznia do 11 lutego - lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie. 
  • Od 12 do 25 lutego - kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie.

Ferie zimowe na kempingu

Jeśli planujecie wybrać się z dziećmi na polski kemping, pamiętajcie, że w sezonie zimowym nie wszystkie są czynne. Ogromna większość działa od wiosny do jesieni.

Listę polskich kempingów całorocznych znajdziecie w tym artykule.

Które wybrać do spędzenia ferii zimowych z dziećmi? Zadaliśmy to pytanie naszym Czytelnikom. Opis polecanych obiektów znajdziecie poniżej.  

Kempingi na ferie zimowe 

1. Camp Gorący Potok (Camping Szaflary)

Województwo: małopolskie
Adres: ul. os. Nowe 45, 34-424 Szaflary
Powierzchnia: 2,5 hektara

Na kempingu znajdziecie domki mobilne i bungalowy do wynajęcia oraz parcele dla przyczep i kamperów (z pełnym zapleczem sanitarnym). Obiekt znajduje się w lesie, blisko jeziora. Dla wszystkich gości dostępna jest pralnia, prysznice, kuchnia. Można przyjeżdżać ze zwierzętami. 

Niedaleko znajduje się wyciąg narciarski oraz miejsca do uprawiania sportów zimowych. W najbliższej okolicy (las, jezioro) można nacieszyć się do woli zimowymi spacerami. Plac zabaw dla dzieci znajduje się w pomieszczeniu. 

ReklamaFerie zimowe 2024. Które kempingi są czynne? 1
Obiekt słynie z wellness i spa. Na miejscu znajdziecie saunę, jacuzzi i baseny termalne, w których można zregenerować siły po jeździe na nartach. 

2. Kemping pod Czarnym Bocianem 

Województwo: śląskie
Adres: ul. Al. Jana Łyska 16. 43-400 Cieszyn

Kemping znajduje się nad wodą, jest chętnie wybierany przez wędkarzy o każdej porze roku. To idealne miejsce do zwiedzania licznych atrakcji Cieszyna (ruiny zamku gotyckiego z wieżą Piastowską, starówka, rynek, Rotunda św. Mikołaja i tak zwana „cieszyńska Wenecja”). Przy okazji można odwiedzić Czechy.

W pobliżu kempingu znajduje się basen miejski. W obiekcie: stołówka, świetlica, pralnia, mini bar, sklep, domki z oddzielnymi łazienkami, stanowiska dla kamperów z podłączeniem do prądu oraz niezbędną infrastrukturą (opróżnianie toalety chemicznej, tankowanie czystej wody, zrzut szarej wody). 

3. Camping „Pod Krokwią”

Województwo: małopolskie
Adres: Stefana Żeromskiego 34, 34-500 Zakopane

Kemping znajduje się tuż przy skoczni narciarskiej, w południowej części Zakopanego. Można tu wynająć domki, pokoje typu studio oraz parcele dla kamperów i przyczep. Tuż przy obiekcie rozpoczyna się Tatrzański Park Narodowy. W okolicy znajdziecie lodowisko, wyciągi narciarskie i narciarskie trasy biegowe oraz kryte baseny. 

Ferie zimowe - Kemping pod Krokwią Fot. Kemping pod Krokwią. Baza PC. 

4. Camping Harenda 

Województwo: małopolskie
Adres: ul. Harenda 51b, 34-500 Zakopane
Powierzchnia: 1,4 ha. 

Kemping Harenda oferuje pokoje gościnne, domki w stylu regionalnym oraz parcele dla kamperów i przyczep. Znajduje się bardzo blisko wyciągu narciarskiego, około 400 metrów od Stacji Narciarskiej Harenda. W odległości do 5 km. znajdziecie wszystkie ważniejsze atrakcje Zakopanego w tym centrum miasta i Krupówki oraz kolejkę na Gubałówkę. Do dyspozycji gości: sklep spożywczy i restauracja. 

ReklamaŚT2 - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
 


Redakcja27.01.2024
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News