artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - Stenaline 03.04-30.04 Sebastian
Elektrykiem w podróż dookoła świata
  fot. Ford

Elektrykiem w podróż dookoła świata

Czas czytania 2 minuty

Ford nawiązał współpracę z Lexie Alford – najmłodszą osobą, która odwiedziła wszystkie kraje na świecie. Znana jako Lexie Limitless influencerka podjęła się objechania globu w pełni elektrycznym Fordem Explorerem, który zadebiutował dosłownie kilka dni temu. Pełna wyzwań ekspedycja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Inspiracją do wyprawy był wyczyn Alohy Wanderwell, która w latach 1922-1927 temu jako pierwsza kobieta pokonała trasę dookoła świata, prowadzącą przez 43 kraje. Rekord ustanowiła za kierownicą Forda Model T – samochodu, o którym mówi się, że postawił świat na kołach. 

Rekordzistką jest również Lexie, która w wieku 21 lat odwiedziła wszystkie kraje na świecie. Ona też zasiądzie za kierownicą Forda – futurystycznego, w pełni elektrycznego Explorera, który właśnie został zaprezentowany światu. Wyprawa ma być ukłonem w stronę współczesnych odkrywców, podchodzących z pasją do zrównoważonych wypraw, a także demonstracją tego, do czego jest zdolny pojazd elektryczny.

Oddajemy głos Lexie Alford:

– Historia, którą zapisała Aloha Wanderwell, jest szczególnie inspirująca dla podróżujących kobiet. Zachęca wszystkich do przekraczania swoich granic i odkrywania nowych miejsc. Jestem szczęśliwa, że podczas mojej wyprawy będę podążać śladami tej legendarnej pionierki, pokazując jednocześnie, jak może wyglądać przyszłość wypraw lądowych w czasach elektromobilności. Spotkam na drodze wiele przeszkód i wyzwań, ale to część zabawy w podróżowanie i wszystko to będę dokumentować online!

ReklamaElektrykiem w podróż dookoła świata 1
Przygody Lexie będzie można śledzić już pod koniec roku na profilach społecznościowych Forda.


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News