artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Elektrykiem w podróż dookoła świata
  fot. Ford

Elektrykiem w podróż dookoła świata

Czas czytania 2 minuty

Ford nawiązał współpracę z Lexie Alford – najmłodszą osobą, która odwiedziła wszystkie kraje na świecie. Znana jako Lexie Limitless influencerka podjęła się objechania globu w pełni elektrycznym Fordem Explorerem, który zadebiutował dosłownie kilka dni temu. Pełna wyzwań ekspedycja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Inspiracją do wyprawy był wyczyn Alohy Wanderwell, która w latach 1922-1927 temu jako pierwsza kobieta pokonała trasę dookoła świata, prowadzącą przez 43 kraje. Rekord ustanowiła za kierownicą Forda Model T – samochodu, o którym mówi się, że postawił świat na kołach. 

Rekordzistką jest również Lexie, która w wieku 21 lat odwiedziła wszystkie kraje na świecie. Ona też zasiądzie za kierownicą Forda – futurystycznego, w pełni elektrycznego Explorera, który właśnie został zaprezentowany światu. Wyprawa ma być ukłonem w stronę współczesnych odkrywców, podchodzących z pasją do zrównoważonych wypraw, a także demonstracją tego, do czego jest zdolny pojazd elektryczny.

Oddajemy głos Lexie Alford:

– Historia, którą zapisała Aloha Wanderwell, jest szczególnie inspirująca dla podróżujących kobiet. Zachęca wszystkich do przekraczania swoich granic i odkrywania nowych miejsc. Jestem szczęśliwa, że podczas mojej wyprawy będę podążać śladami tej legendarnej pionierki, pokazując jednocześnie, jak może wyglądać przyszłość wypraw lądowych w czasach elektromobilności. Spotkam na drodze wiele przeszkód i wyzwań, ale to część zabawy w podróżowanie i wszystko to będę dokumentować online!

ReklamaSródtekstowy YT PC
Przygody Lexie będzie można śledzić już pod koniec roku na profilach społecznościowych Forda.


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News