artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Karmann Dexter 600
  fot. baza PC Karmann Dexter 600

Mały kamper dla 2 osób. Jaki wybrać?

Czas czytania 5 minut

Kamper dla 2 osób staje się coraz częściej poszukiwanym pojazdem. To zauważalny już od kilku lat trend. Znacząco rośnie grupa osób, które podróżują tylko we dwójkę. Na rynku pojawiły się kampery dostosowane do ich potrzeb.

Szukasz kampera dla 2 osób? Zajrzyj do naszego katalogu, w którym obejrzysz pojazdy i porównasz parametry.

Spis treści

Jaki kamper wybrać dla 2 osób?

Zdarza się, że klienci „na wszelki wypadek” zaopatrywali się w większe pojazdy. A nuż przyda się kolejne miejsce, bo może na któryś z wyjazdów wybierze się krewny, kolega czy znajomy? Z relacji sprzedawców kamperów wynika, że ostatecznie para podróżowała we dwójkę. W takim wypadku zakup kampera dostosowanego dla 2 osób jest lepszym wyborem. Pozwala na zupełnie inny układ wnętrza. Pojawiający się sporadycznie gość, może zamieszkać w rozbitym tuż obok namiocie. Dla dzieci to nawet dodatkowa frajda.

Oferta jest szeroka, bo wiele z nowych modeli kampera można zakupić w wersji dwuosobowej. Przy konfigruracji kampera można zrezygnować z dodatkowego łóżka, które w kamperach półzintegrowanych będzie opuszczane spod sufitu, a w dużych, pełnych integrach umieszczone nad szoferką.

Rezygnacja z drugiego łóżka pozwala zyskać sporo wolnej przestrzeni w części przedniej. W takim scenariuszu do dyspozycji turystów jest duża, tylna sypialnia. Przód można zagospodarować wedle potrzeb. Mamy wyższy sufit, co pozwala na zamontowanie szafek bocznych. Nieobecne łóżko nie będzie nam hałasować w trakcie jazdy po nierównościach, co czasami dokucza w kamperów zintegrowanych.  

Jakie modele są na rynku?

Najpopularniejszym rozwiązaniem dla pary są kampervany. Oferta dwuosobowych pojazdów stale rośnie, a co warto też podkreślić, polscy producenci odpowiadają na potrzeby rynku. 

Kampervany są pojazdami kompaktowymi, bardzo mobilnymi ze względu na mniejszą kubaturę. Tylko jedno łóżko pozwala na zupełnię inną aranżację wnętrza.

ReklamaMały kamper dla 2 osób. Jaki wybrać?  1
Oczywiście, kamper dla dwojga może być pojazdem dużo mniejszym niż tradycyjne kampery lub kampervany. Należą do kategorii tzw. urbancamper, lub – jak kto woli – halfcamperów, bo nie wszycy zgadzają się nawet, by te niewielkie pojazdy nazywać kamperami. Mowa o pojazdach kempingowych zabudowanych na busach, jak fabryczna California od Volkswagena lub masa innych pojazdów z podwoziami Transportera, Opla Vivaro, Renault Trafiic itp.

W większości tych pojazdów mamy do czynienia z podnoszonym dachem, w którym znajdują się dwa miejsca do spania. Jeżeli rozłożymy dolne kanapy, mamy dwa kolejne miejsca. Może być więc to pojazd dla aż 4 osób, ale naprawdę wygodnie będzie tutaj parze. Górne łóżko pozwala zachować porządek w dolnej części (przy okazji oferuje fantastyczne widoki), jest też wygodnie, bo nie ma potrzeby składania i rozkładania kanap dwa razy dziennie. Takim pojazdem podróżuje się bardzo sprawnie. Jego mobilność, wygoda prowadzenia i osiągane prędkości są porównywalne z samochodami osobowymi.

Na polskim rynku jest wielu producentów, którzy zajmują się przekształcaniem małych dostawczaków w tego typu pojazdy. To m.in. BusKamper, Camper4Mountain, Mercus czy Wanderer.

W filmie poniżej pokazujemy Wam jeden z ciekawszych modeli tego typu. W niewielkim pojeździe kempingowym udało się zmieścić nawet łazienkę. BusKamper Albatros to z pewnością bardzo dobry wybór dla pary.

W tym artykule opisaliśmy kamper Hobby, idealny dla dwojga

ReklamaŚT2 - biholiday 06.03-31.05 Sebastian

Ile kosztuje kamper dwuosobowy?

Jeżeli zakładamy, że kamper dwuosobowy będzie tańszy od pojazdów dla 3, 4 czy 5 osób, niestety czeka nas rozczarowanie. Koszty są podobne, bo wydatek związany z montażem kolejnego łóżka jest raczej nieistotny w całokształcie kosztów producenta. Wybór kampera dwuosobowego nie będzie podyktowany kwestiami finansowymi, a wygodą podróży.

Ceny są typowe dla caravaningu. Kamper dwuosobowy półzintegrowany z klasy budżetowej będzie kosztować od około 300 tysięcy złotych. Dobrze wyposażony kampervan dla 2 osób, kosztuje od około 400 tysięcy złotych w górę. 

Kamper dla 2 osób Frankia Frankia I 790 Plus TitanFot. Kamper dla 2 osób Frankia Frankia I 790 Plus Titan. Baza PC. 

W przypadku najmniejszych pojazdów, tzw. urban camper można poszukać oszczędności, dostarczając do zabudowy samochód używany. Podobnie będzie z kampervanami.

Luksusowy kamper dla 2 osób

Dwuosobowy kamper może być też potężnym pojazdem. Nie brakuje na rynku luksusowych, dużych kamperów zintegrowanych, które przez swoje gabaryty oferują bardzo dużo wygodnej przestrzeni wewnątrz. Rezygnacja z dodatkowych łóżek i pozostawienie tylko sypialni pozwala na skonstruowanie dużego salonu, wygodnej kuchni, przestronnej łazienki.

Zobaczcie jak może wyglądać taki luksusowy kamper dwuosobowy na naszym filmie. To NIESMANN+BISCHOFF iSmove 6.9 E o wadze do 3,5 tony (prawo jazdy kat. B): 

Używany kamper dla 2 osób  

Trend budowania i użytkowania kamper dedykowanych dla dwóch osób to stosunkowo świeża sprawa na rynku. Dlatego oferta pojazdów używanych nie jest jeszcze szeroka. Prawdopodobnie zmieni się za kilka lat. 

Warto szukać i odwiedzać profesjonalnych dilerów. Mogą posiadać takie pojazdy na placach, przyjęte w rozliczeniu. Mogą pomóc firmy zajmujące się sprzedażą kamperów używanych.

Zdarzają się oferty w naprawdę niskich cenach. Obejrzyjcie kilka kamperów używanych z oferty ZMM Kampery Trzcianka: 


Piotr Łukaszewicz15.03.2024
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News