artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia

Erwin Hymer Group umacnia się na Wyspach

Czas czytania 4 minuty
Erwin Hymer Group umacnia się na Wyspach

Po 53 latach kończy się pewna historia brytyjskiej myśli technicznej. Właścicielem Explorer Group jest odtąd niekwestionowany lider europejskiego rynku. 

Założona w roku 1964 roku Explorer Group produkuje rokrocznie ok. 1500 kamperów i ok. 3700 przyczep kempingowych, co stawia ją w rzędzie znaczących firm motoryzacyjnych w Wielkiej Brytanii. Elddis, Compass, Xplore, Buccaneer – przyczepy o takich nazwach są świetnie znane wśród Brytyjczyków, wszak producent cieszy się 11-procentowym udziałem w rynku. Wszystkie, podobnie zresztą jak kampery marki Elddis, powstają w zakładach zlokalizowanych Consett, w hrabstwie Durham. Zatrudnienie znajduje tu 340-osobowa załoga, a tylko w ubiegłym roku obroty firmy wyniosły 100 milionów funtów.

Triumf technologii po recesji lat 90.

Firma Explorer przeżywała sporo problemów za rządów Margaret Thatcher, ale skutecznie oparła się presji likwidacji nierentownych zakładów pracy w Consett, czego nie można powiedzieć o przemyśle stalowym. Wspomnijmy tylko, że aktywa firmy w 1994 roku przejęła międzynarodowa grupa kapitałowa – Constantine, by producenta przyczep i kamperów aż trzykrotnie uchronić przed bankructwem w latach 90. XX wieku. Wydawać by się mogło, że z początkiem XXI wieku brytyjskie propozycje przemysłu caravaningowego przeżywają swój renesans. Kampery bazują dziś tylko na podwoziach z kabinami Fiata (Ducato) i Peugeota (Boxer), a zabudowy przyczep powstają według autorskiej technologii klejenia poszyć. 

ReklamaErwin Hymer Group umacnia się na Wyspach 1
SoLiD - bo tak nazwano technologię opracowaną wspólnie z renomowanym producentem klejów technologicznych, firmą Henkel – anonsowano w roku 2012 i okrzyknięto rewolucją w produkcji zabudów turystycznych. 90% mniej połączeń śrubowych – walor ten stawiał Explorer Group w rzędzie liderów rynku, skoro na trwałość i szczelność poszycia udzielana jest 10-letnia gwarancja. Technologia ta jest od 2 lat wykorzystywana także do produkcji zabudów mieszkalnych kamperów Elddis, co znajduje powszechne uznanie wśród posiadaczy, a firmie gwarantuje wysokie noty podczas rywalizacji o najbardziej zaszczytne nagrody (m.in. przyznawane przez Caravan Club Motor Caravan).

I tu dochodzimy pewnie do powodów przejęcia firmy przez giganta branży caravaningowej, acz zupełnie co innego mówią komunikaty prasowe.

Pod parasolem Erwin Hymer Group UK

Informacja o przejęciu brytyjskiej firmy przez grupę Hymer obiegła media społecznościowe na początku lutego br. Krótko potem pojawił się oficjalny komunikat. Co dziś wiadomo? Rob Quine, dotychczasowy dyrektor zarządzający Explorer Group staje na czele Erwin Hymer Group UK Ltd.

- Brytyjska marka gwarantuje doskonałą znajomość rynku i dlatego jesteśmy idealnym partnerem dla giganta branży caravaningowej, jakim jest niemiecka marka Hymer – wyjaśnia Rob Quine.

- Jako nowy członek w szeregu Erwin Hymer Group będziemy mieli dostęp do unikalnego know-how, na czym zyskają oczywiście nabywcy naszych kamperów i przyczep.

ReklamaErwin Hymer Group umacnia się na Wyspach 2
Transakcja scalenia obu firm została przeprowadzona 8 lutego 2017, o czym skrzętnie donosi strona niemiecka, ale próżno szukać takich informacji na witrynie brytyjskiej. 

Wspomnijmy, że Hymer jest dziś właścicielem firm słynących z produkcji nie tylko kamperów i przyczep kempingowych produkowanych w Europie. Firma dokładnie rok temu weszła w posiadanie amerykańskiej firmy Roadtrek. 

Fot. http://www.elddis.co.ukAdministrator15.03.2017 zdjęć 10
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News