Reklama
Bilbord - Poznan Motor Show Sebastian 21.01-29.03 Sebastian

PRZEGLĄD RYNKU

4 miesiące temu  11.10.2019, ~ Bartłomiej Ryś   

Dometic FRESHJET 2200 - idealny do większości zastosowań 

To jeden z najpopularniejszych klimatyzatorów na rynku. Jest montowany zarówno przez producentów kamperów i przyczep kempingowych jak i w serwisach czy warsztatach do pojazdów używanych. Mały, prosty i wydajny - czego chcieć więcej?

Klimatyzatory z serii FreshJet należą do najmniejszych na rynku zapewniając jednocześnie pierwszorzędną wydajność. Górna część (znajdująca się na dachu pojazdu) ma bardzo kompaktową budowę, więc nie zabiera dużo miejsca pozostawiając przestrzeń np. na antenę satelitarną. Prezentowany model 2200 jest, według producenta, przeznaczony do pojazdów o długości do 7 metrów, ale nasze testy wykazały, że sprawdza się również przy nieco większych kamperach. 

FreshJet 2200 wyposażony jest w jedną z najważniejszych funkcji podczas podróży po kempingach z gorszą infrastrukturą - miękki start. Bardzo niski prąd rozruchowy (czyli podczas uruchamiania klimatyzacji) zapewnia, że urządzenie działa bezawaryjnie nawet na polach o słabym zabezpieczeniu elektrycznym. Warto również wspomnieć o wydajnym rozprowadzaniu powietrza w dwóch kierunkach czy możliwości użycia dwóch klimatyzatorów dla stworzenia odrębnych stref klimatycznych w naprawdę dużych pojazdach.

Sterowanie klimatyzacją jest banalne. W zestawie otrzymujemy pilot. Na nim każdy przycisk pełni inną funkcję. Potrzebujemy schłodzenia? Wystarczy wybrać funkcję i ustalić temperaturę. Ogrzewania? Osuszania? Za każdym razem procedura jest identyczna. Tym samym pilotem uruchomimy również oświetlenie LED. 

Garść danych technicznych: klimatyzator waży 32 kilogramy. Wymagane zabezpieczenie obwodu prądu zmiennego to (min) 5.00 A i (max) 6.00 A.

PS. Warto o klimatyzacji pomyśleć właśnie teraz, gdy wszystkie serwisy są mniej oblegane. Dzięki pompie ciepła klimatyzator przyda się również podczas jesiennych wieczorów. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony